Policijos arsenale – „Nuovados ant ratų“

, Alius Mikelionis
Policijos arsenale – „Nuovados ant ratų“

Alytaus policija atnaujino autoparką.

Jei dar prieš dešimtmetį policijos automobiliai atrodė apgailėtinai, o pilti kurą ne visada būdavo už ką, tai dabar pareigūnai naudojasi automobiliais, kurių vidutinis amžius septyneri metai, o tai yra gerokai naujesnės transporto priemonės nei statistinio lietuvio valdoma mašina.
Pirmadienį žiniasklaidai pristatyta 10 policijos autobusiukų, kurie dirbs Alytaus apskrities VPK kontroliuojamoje teritorijoje. Devyni „VW Transporter“ skirti vykti į iškvietimus. Tai ne tik transporto priemonė, bet ir darbo vieta ant ratų. Automobilyje yra stalas, todėl policininkams bus patogiau pildyti dokumentus, automobilio gale – vieta sulaikytiesiems. Sumontuotos trys vaizdo kameros. Viena stebi galinę automobilio dalį, kita sumontuota viduje, dar viena veikia kaip vaizdo registratorius. Reikalui esant, prie šių stebėjimo sistemų galima prisijungi ir pareigūnų darbą stebėti iš komisariato. Be devynių transporterių, ir vienas „Peugeot“, jis skirtas ekspertams. Skiriasi ne tik modelis, bet ir techninis aprūpinimas. Du „VW Transporter“ liks Alytuje, kiti dirbs Alytaus apskrityje ir Prienų rajone, kurį kontroliuoja Alytaus apskrities VPK. Autobusiukai padidinto pravažumo, varomi visais keturiais ratais. Transporto priemonės išdažytos nauju policijos žymėjimu. 
Pristatyme dalyvavęs Lietuvos Respublikos generalinis policijos komisaras Linas Pernavas užtikrino, kad greitai Alytaus policija sulauks dar keleto naujų automobilių. Tuo tarpu senosios transporto priemonės bus laikomos rezerve ir esant poreikiui bus panaudojamos. Po pristatymo naujieji policijos autobusiukai išriedėjo į Alytaus gatves.
Be naujų policijos automobilių policija pristatė ir dar keletą naujovių. Ant Alytaus apskrities VPK pastato stogo sumontuoti saulės energijos elementai. Saulėtą dieną sistema visiškai aprūpina pastatą elektros energija. Naujovės ir Pasų poskyryje – čia pradėjo veikti elektroninė eilių sistema. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)