Prie mokyklų dirbančius reguliuotojus siūlosi apmokyti policija

, Alius Mikelionis
Prie mokyklų dirbančius reguliuotojus siūlosi apmokyti policija

Reguliuotojai ne visada rūpinasi pėsčiaisiais.

Tie, kas ryte važiuoja automobiliu, turbūt pastebėjo, kad jau antri metai šalia mokyklų budi reguliuotojai. Socialines pašalpas gaunantys asmenys tokiu būdu prisideda prie pėsčiųjų saugumo, nors papildomų pinigų už tai ir negauna.  
Ryte į darbą važiuojantis Ramūnas Masiulionis sako, jog idėja gera, bet asmenys, reguliuojantys eismą, turėtų būti geriau apmokyti.
„Aš manau, kad tai yra priverstinis jų darbas, ateina tik atbūti, elementarių eismo taisyklių nežino, kaip jie reguliuoja eismą, niekas nesidomi. Aš manau, kad duotas įsakymas budėti prie perėjų, tai jie pastatyti ir stovi. Rytinio piko metu ir taip būna spūstys, o jie nemokėdami reguliuoti dar labiau prisideda prie chaoso gatvėse, sudaro avarines situacijas. Idėja gera ir kitose šalyse taikoma, bet ten dirba gerai apmokyti žmonės, jie žino, ką daro. Keletą kartų net kėlė abejonių, ar tie asmenys rūpinasi vaikų saugumu būdami blaivūs. Neaišku, kas juos tikrina, kas juos stato į darbą. Pavyzdžiui, Lenkijoje prie mokyklų esančiose perėjose stovi reguliuotojas, kai prie perėjos ateina vaikas, po vieną jų neleidžia – palaukia, kol susirinks grupelė, ir kartu su vaikais pereina pėsčiųjų perėją, o čia nežinai, ar tą Stop ženklą jis iškiš prieš mašiną, ar juo kasosi nugarą“, – piktinosi reguliuotojų darbu nepatenkintas Ramūnas Masiulionis. 
Ramūnas Masiulionis mano, jog vaikų saugumą patikėti tokiems asmenims neatsakinga. Ar išties reguliuotojai neatlieka savo darbo, pabandėme patikrinti. Prie Vidzgirio pagrindinės mokyklos budėjęs reguliuotojas teikėsi vos kelis kartus pakelti ženklą, diskutavo su pažįstama. Akivaizdu, taip neturėtų būti.
Kelių policijos sk. viršininkas Andrius Rupeikis teigia, jog per tą laiką, kol perėjose budi reguliuotojai, nenukentėjo nei vienas pėsčiasis. Tačiau dėl reguliuotojų darbo pastabų turi ir policininkai. Todėl  Alytaus apskrities VPK raštu kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyrių. Pareigūnai siūlo reguliuotojus apmokyti ir tik tada leisti į perėjas.
Už socialines pašalpas prie perėjų budintys asmenys darbo sutarčių neturi, jų blaivumo negali patikrinti Valstybinė darbo inspekcija, Policija netikrina, nes nėra nusiskundimų. Reguliuotojai prie švietimo įstaigų dirba nuo 7.30 iki 8.05 val.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)