Prieš 10 metų mirusiam imtynininkui Aliui Bračiuliui atminti draugai surengė turnyrą

, Alius Mikelionis
Prieš 10 metų mirusiam imtynininkui Aliui Bračiuliui atminti draugai surengė turnyrą

A. Bračiulio pasiekimus pakartoti bus sunku.

Alytus garsėja dziudo tradicijomis. Mieste dirba treneriai, kurių auklėtiniai pasiekę pergalių ir šalies, ir tarptautiniu mastu. Vienas tokių buvo ir Alius Bračiulis. Vaikinas šį pasaulį paliko būdamas dvidešimt vienerių, o pasauliui paliko daugybę iškovotų trofėjų. Praėjus dešimčiai metų po imtynininko mirties jo draugai nusprendė įamžinti sportininko pasiekimus ir surengė turnyrą.
„Alius Bračiulis buvo pasaulio jaunimo dziudo vicečempionas, daugkartinis Lietuvos ir užsienio turnyrų nugalėtojas, Olimpinio festivalio nugalėtojas. Sportininko rezultatai kalba patys už save: jis buvo vienas perspektyviausių dziudo imtynininkų šalyje. Jo rezultatus bus sunku kam nors pakartoti. Todėl nusprendėm surengti turnyrą siekdami įamžinti jo pasiekimus“, – sakė a. a. A. Bračiulio draugas Tautvydas Žemaitis. 
Turnyre dalyvavo penkių šalių sportininkai, jų amžius iki 17 metų. Ant šešių tatamių varžėsi 320 imtynininkų. Olimpinių žaidynių dalyvis Europos čempionas Karolis Bauža sako, kad jaunus kovotojus tokie turnyrai labai motyvuoja, be to, vaikai sužino apie šio sporto legendas.
Renginį atidarė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius. Meras vaikams sakė, jog šis sportas reikalauja daug prakaito, bet gyvenime praverčia.
Turnyre, skirtame Aliui Bračiuliui atminti, buvo galima apžiūrėti sportininko trofėjus, kurie vos tilpo ant stalo. Turnyro metu jaunuosius kovotojus domino ne tik tatamis, bet ir policijos bei kariuomenės stendai, kur sportininkai galėjo apžiūrėti policijos ir kariuomenės naudojamus ginklus ir spec. priemones. Tikimasi, jog turnyras bus organizuojamas ir toliau.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)