Protestuotojai mero prašė nefinansuoti gyvūnėlių žudymo įmonių

, Alius Mikelionis
Protestuotojai mero prašė nefinansuoti gyvūnėlių žudymo įmonių

Protestuotojai pasisako prieš eutanaziją.

Prieš dvejus metus jau rašėme apie beglobius gyvūnus. Tąkart apie dešimt šuniukų buvo įsikūrę Klevų gatvėje (Pirmajame Alytuje) esančių garažų bendrijos teritorijoje, o jų gaudyti niekas nesiėmė, nes buvo pasibaigusi Alytaus miesto savivaldybės ir gyvūnų prieglaudos „Nuaras“ sutartis. Būrys mažylių aplodavo kiekvieną praeivį, o maisto jiems atnešdavo garažų savininkai, kavinės darbuotojai ir aplinkinių namų gyventojai, nors ir nebuvo labai patenkinti valkataujančių šunų kaimynyste.
Sutartis tarp „Nuaro“ ir Alytaus miesto savivaldybės buvo pasirašyta. Pagal ją įmonė įsipareigojo priglausti beglobius gyvūnus, tačiau praėjus dvejiems metams aktyvistai ėmė kelti klausimą, kodėl dalis į gyvūnų globos įstaigą patekusių gyvūnų užmigdoma, o už šią paslaugą dar ir sumokama vietoj to, kad gyvūnėliai būtų kastruojami. Dėl to kovo 29 dieną šalia Alytaus miesto savivaldybės jie surengė protesto akciją. Rotušės aikštėje protestavo aštuoni žmonės. Jie reikalavo taikyti ne eutanaziją, o gyvūnėlių kastraciją, nefinansuoti ir nesudarinėti paslaugų pirkimo sutarčių su gyvūnėlių žudymu susijusiomis įmonėmis. 
Gyvūnų prieglaudos „Nuaras“ vadovė Jurgita Gustaitienė sako mielai sterilizuotų, bet savivaldybė šios paslaugos neužsako, o eutanazija atliekama maždaug dešimtadaliui. Į šį skaičių patenka ir avarijų metu suluošinti augintiniai. Pernai į šią įstaigą pateko 376 gyvūnai, 248 padovanoti, 28 grąžinti savininkams, 41 atlikta beskausmė eutanazija. Įmonės „Nuaras“ atstovė tokias akcijas vertina kaip žaidimą visuomenės jausmais.
Su gyvūnėlių mylėtojais Alytaus miesto meras V. Grigaravičius buvo susitikęs pernai. Miesto vadovas paaiškino, kokia tvarka finansuojami projektai, tačiau grupė alytiškių projekto nepateikė. Po susitikimo gyvūnėlių mylėtojai dar kartą kreipėsi į savivaldybę, tačiau jiems buvo atsakyta, kad nėra lėšų.
Nors ketvirtadienį ryte Alytaus miesto vadovas V. Grigaravičius ruošėsi tarybos posėdžiui, bet rado laiko trumpai pasikalbėti su protestuotojais. Meras ragino pateikti savo viziją, esą visi pinigai skirstomi per projektines veiklas, o ne kreipiantis laiško forma. 
Kaip rodo pasaulinė praktika, eutanazija ne išeitis. Didieji pasaulio miestai, ėmę naikinti kates, susidūrė su kita problema – padaugėjo graužikų, todėl gyvūnėlių mylėtojai reikalauja pasirinkti ne naikinimo, o kastracijos kelią. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)