Punios šile pašventintas atnaujintas Dainavos apygardos štabo vadavietės bunkeris

, Daina Baranauskaitė
Punios šile pašventintas atnaujintas Dainavos apygardos štabo vadavietės bunkeris
Punios šile pašventintas atnaujintas Dainavos apygardos štabo vadavietės bunkeris. Jis rekonstruotas savanorystės pagrindais. 
Punios šile, Panemuninkų kaime, net ir spaudžiant šaltukui susirinko daugybė žmonių, kurie savo akimis norėjo pamatyti rekonstruotą Dainavos apygardos vadavietės štabo bunkerį, skirtą atminti žuvusius Lietuvos laisvės kovų dalyvius. 
Čia, Punios šile, 1947 metų rugpjūčio 11 dieną žuvo Dainavos apygardos vadas Dominykas Jėčys-Ąžuolis, štabo viršininkas Jonas Pilinskas-Krūmas, štabo viršininkas Mykolas Petrauskas-Aras ir štabo darbuotojas Vaclovas Kavaliauskas-Juodvarnis. Dar keturi partizanai suimti.
Renginyje buvęs Krašto apsaugos ministerijos viceministras Edvinas Kerzas teigė jaučiantis didelę pagarbą ir dėkingumą tiems žmonėms, kurie parodė iniciatyvą ir visuomeniniais pagrindais rekonstravo bunkerį. Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas taip pat padėkojo iniciatoriams. „Kartu su savivaldybės atstovais mums anksčiau teko važiuoti, lankyti rajone esančius bunkerius. Miškuose pasivaikščiojęs apie tris valandas puikiai suprantu, kaip jautėsi partizanai, kuriems per šaltį, įtampą teko būti miškuose, ginti šalį. Didelė pagarba tiems, be kurių nebūtų mūsų šalies“, – kalbėjo rajono vadovas.
Bunkerį buvo būtina atnaujinti, mat mediniai rąstai sutrešo. Autentiškai atkurti jį sumanė Nemuno kilpų regioninio parko direkcija drauge su Aleksandro Stulginskio universiteto aktyvu. Prisidėjo Birutės Ulonų bataliono kariai, Putinų gimnazijos jaunieji šauliai.
Už kiekvieną žuvusį ir į nelaisvę patekusį partizaną uždegti deglai. Taip pat buvo iššautos trys salvės – už Dainavos apygardos štabo vadavietės bunkeryje žuvusius ir patekusius į nelaisvę partizanus, už Lietuvos laisvės kovų dalyvius ir už Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.
Renginyje rekonstruotą bunkerį pašventino apaštališkasis nuncijus Baltijos šalims, arkivyskupas Pedro Lopez Quintata.
Nemažai prie šio bunkerio prisidėjo ir Putinų gimnazijos jaunieji šauliai. „Iš tiesų mums didelė garbė, kad jaunieji šauliai galėjo padėti atlikti tokius kilnius darbus“, – kalbėjo Putinų gimnazijos moksleivė Ema 
Kuniutytė.
„Prie šio projekto daug prisidėjo kariai. Jaunieji šauliai – taip pat. Tačiau jie nepilnamečiai, tad sunkių darbų nedirbo. Jie nužievino rąstus, atliko kitus pagalbinius darbus. Labai smagu, kad jaunimas galėjo pajusti tą patriotinę dvasią“, – sakė Antano Juozapavičiaus šaulių 
1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius.
Šis Dainavos apygardos štabo bunkeris buvo įrengtas Punios šile, nedidelio upelio šlaite. Bunkeris pirmą kartą atstatytas 1991 m., antrąkart – 2004 m.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)