Savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą Rotušės bokšto laikrodžio pirkimui

, Daina Baranauskaitė
Savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą Rotušės bokšto laikrodžio pirkimui

Miesto Rotušės bokšte laikrodis neveikia daugybę metų.

Tikėtina, kad maždaug po dviejų mėnesių ant Alytaus Rotušės visų keturių bokšto pusių bus sumontuoti modernūs LED laikrodžiai. Nors miesto taryba metų pradžioje laikrodžio pirkimui nepritarė, tačiau viešasis pirkimas paskelbtas.  
Alytaus miesto savivaldybės taryba dar metų pradžioje yra pasisakiusi prieš laikrodžio pirkimą ant Rotušės bokšto. Vis tik paaiškėjo, kad laikrodis perkamas. Pasiūlymų viešiesiems pirkimams savivaldybė laukia iki šio penktadienio. Tarybos opozicija piktinasi – kodėl ignoruojama tarybos valia.
„Šių metų pradžioje svarstant biudžetą taryba aiškiai pasakė, kad laikrodžio mes neperkame. O štai administracija be tarybos žinios perka laikrodį. Taigi, kyla klausimas, kas valdo miestą – 27 tarybos nariai ar administracija?“ – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Nerijus Cesiulis.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas sako, jog taryba skyrė lėšų savivaldybės  pastato, kabinetų, vėdinimo sistemų remontui, o viena iš priemonių – laikrodis.
„Taryba skyrė 200 tūkstančių administracinio pastato remontui. Šiuo metu remontuojama keletas kabinetų, vėdinimo sistema. Vienas iš remonto dedamųjų – laikrodis. Jis iš tiesų nekainuos 90 tūkstančių, kaip buvo siūloma metų pradžioje ir klausimui nepritarta. Kai bus atplėšti vokai, sužinosime, ar kaina mums priimtina. Nesijaučiame kuo nors nusižengę, nes už skirtus pinigus tvarkome pastatą, perkame laikrodį, kurio gyventojai pasigenda“, – komentavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Jastremskas.
Laikrodis ant Rotušės bokšto po viešojo pirkimo turės būti įrengtas per 2 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo datos. Tarybos opozicija mano, kad šis pirkimas vykdomas per anksti, dar nerekonstruotas visas pastatas.
„Suprantu, kad laikrodis pagerins miesto įvaizdį. Aš už. Tačiau ar reikia laikrodžio ant nerenovuoto pastato? Manau, kad mes turime kur kas didesnių problemų mieste nei laikrodžio nebuvimas. Kodėl neatsiklausta gyventojų?“ – kalbėjo tarybos narys N. Cesiulis.
Metų pradžioje, svarstant biudžetą, laikrodžio pirkimui buvo numatyta 90 tūkstančių. Šis pasiūlymas buvo išbrauktas. Kad laikrodis ir dabar kainuos tokią apvalią sumą, administracijos direktorius paneigė.
„Tikrai tiek nekainuos. Tai būtų per didelė kaina. Tikimės išsiversti su kur kas mažesne kaina. Beje, aš pats dėl laikrodžio turėjau kitokią nuomonę, tačiau pastato architektas ir architektų taryba užprotestavo ir pareiškė, kad laikrodis turi būti būtent toks – iš visų keturių bokšto pusių, kubo formos“, – kalbėjo administracijos direktorius.
Viešojo konkurso nugalėtojas įsipareigos įrengti laikrodžius iš visų keturių bokšto pusių, demontuoti neveikiantį laikrodį, esamą vėliavos stiebą sumontuoti bokšto viduje.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)