Šios policijos „Škodos“ ekipažas pažeidėjų nestabdys, baudos atkeliaus paštu

, Alius Mikelionis
Šios policijos „Škodos“ ekipažas pažeidėjų nestabdys, baudos atkeliaus paštu

Automobilis pristatytas ir miesto vadovams, ir visuomenei.

Alytaus apylinkėse jau patruliuoja naujas policijos automobilis, „prifarširuotas“ moderniausios įrangos.  Viduje sumontuota technika leidžia fiksuoti viršytą greitį tiek policijos automobiliui stovint, tiek jam judant. Prasilenkiantis policijos automobilis užfiksuoja visų transporto priemonių valstybinius numerius. Tokiu būdu realiu laiku nustatoma, ar transporto priemonė drausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, ar galioja techninė apžiūra, identifikuojami ieškomi automobiliai. Be to, pareigūnams signalizuojama, jei prasilenkiama su sistemingai Kelių eismo taisykles pažeidinėjančia transporto priemone. Duomenų bazėje suvesti transporto priemonių savininkai, kuriems taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas, todėl pareigūnai tokiems asmenims gali taikyti patikrą. 
Nors „Škoda Superb“ neišsiskiria nei galia, nei techninėmis charakteristikomis, ją varo turbodyzelinis variklis, tačiau vaikytis pažeidėjų ir net stabdyti jų policija nemato reikalo. Pažeidimai realiu laiku užfiksuojami, tad transporto priemonės savininką pranešimas apie baudą pasieks paštu. Per dešimt dienų, kai ši transporto priemonė patruliuoja Alytaus apskrities VPK kontroliuojamoje teritorijoje, užfiksuoti 336 KET pažeidimai!
Nors Alytaus policija turi ir daugiau automobilių, skenuojančių pravažiuojančių automobilių numerius, tačiau ši įranga pati naujausia ir moderniausia. Ji sukurta Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kol kas tokią naudoja tik trijų miestų: Vilniaus, Šiaulių, o dabar ir Alytaus, pareigūnai. Įrangą, kuri kainavo 35 tūkst. eurų, nupirko  Alytaus miesto savivaldybė ir panaudos pagrindais perdavė pareigūnams. 
Alytaus miesto savivaldybės meras ir buvęs šalies generalinis policijos komisaras kaip niekas kitas gerai žino, kaip kovoti su pažeidėjais, todėl svarstoma, kad panašią techniką būtų galima sumontuoti ir nežymėtame automobilyje, esą tai vairuotojus įpareigotų elgtis atsakingiau keliuose.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)