Smurtaujantys tėvai patiria ne tik viešą gėdą – ragauja ir duonos už grotų

, Goda Čiginskaitė
Smurtaujantys tėvai patiria ne tik viešą gėdą – ragauja ir duonos už grotų

Verslininkas Ž. Marcinkevičius viešai teigia, kad įkroviklio laidu tiesiog „auklėjo” sūnų. („Facebook“ nuotr.)

Lietuvą apskriejo žinia apie verslininką, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Varėnos skyriaus pirmininko pavaduotoją Žydrūną Marcinkevičių, kuris aštuonmetį sūnų mušė laidu. Dėl smurto jis ne tik pašalintas iš partijos, parą praleido areštinėje, jam apribotas sūnaus lankymas, tačiau neaišku, kokios bus ikiteisminio tyrimo išvados.
O štai Alytaus rajone gyvenanti 36 metų moteris už nepilnametės dukros ir mažamečio sūnaus skriaudimą teismo sprendimu 20 dienų praleis belangėje.
 
Kaltę pripažįsta, bet nesigaili
Dabar jau buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Varėnos skyriaus pirmininko pavaduotojas, verslininkas Ž. Marcinkevičius už savo sūnaus sumušimą parą praleido areštinėje. Vyras savo atžalą mušė įkroviklio laidu. Dėl jo veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Partijos vadovybė iš pradžių sustabdė Ž. Marcinkevičiaus narystę partijoje, o vėliau nuobaudą sugriežtino ir pašalino iš partijos.
Vaikas buvo sumuštas vasario 9 dieną, apie 19 valandą. Kaip rašoma policijos suvestinėje, 44 metų vyras Varėnoje, M. K. Čiurlionio gatvėje, esančiuose namuose aštuonerių metų sūnų sumušė laidu. „Vaikui medikai diagnozavo juosmens ir kairės plaštakos sumušimą, gydomas ambulatoriškai. Įtariamasis uždarytas į areštinę“, – teigiama suvestinėje. 
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl mažamečiui sukelto fizinio skausmo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo. Apie smurtą pranešė mokyklos direktorius, mat vaikas į mokyklą atėjo su sumušimo žymėmis.
Pats Ž. Marcinkevičius žurnalistams viešai teigė auklėjęs vaiką. „Mokytoja man raštu ne kartą yra pranešusi, kad griežčiau auklėčiau vaiką, kad imčiausi griežtų priemonių. Jis antrokas, o jau dabar sunku susitvarkyti”, - viešai ir be apgailestavimo savo poelgį komentavo verslininkas.
Ž. Marcinkevičius partijoje pasisakė už aktyvią ir griežtą alkoholio bei kitų žalingų įpročių mažinimo politiką, sveikos gyvensenos, švietimo, kultūros, bendruomeniškumo puoselėjimą. Valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis aiškina, kad į partiją varėniškis galėtų grįžti tik tuo atveju, jei teismai jį išteisins. Tačiau, R. Karbauskio žiniomis, Ž. Marcinkevičius kaltę pripažįsta. 
 
Smurtavusiai motinai – arešto bausmė
Alytaus rajono apylinkės teismas 36 metų moteriai, fiziškai smurtavusiai prieš savo paauglę dukrą ir mažametį sūnų, nuosprendžiu paskyrė 20 parų areštą. 
Alytaus rajono apylinkės teismo pranešime teigiama, kad Alytaus rajono gyventoja D. K. 2016 metų balandį savo namuose, susierzinusi dėl dukros jai atsiųstos nepatikusios SMS žinutės, nuėjo į dukros kambarį ir lovoje gulinčią nepilnametę apkumščiavo bei įdrėskė jai dilbį. Be to, tų pačių metų gruodį kaltinamoji savo namuose mažamečiam sūnui, nepaklususiam motinos liepimui susitvarkyti lovą, sudavė diržu į galvą, o jį gynusiai nepilnametei dukrai, sudavė delnu į veidą. Abiem atvejais motina buvo neblaivi. Po pastarojo įvykio nepilnametė dukra iš karto iškvietė policiją.
Kaltinamoji D. K. pripažino, kad netinkamą jos elgesį, vaikų nepriežiūrą, konfliktines situacijas sąlygoja jos polinkis vartoti alkoholį, kad tomis dienomis ji buvo girta ir dėl to kabinėjosi prie savo vaikų, tačiau dėl savo veiksmų labai gailisi. Teismas, patikrinęs ir įvertinęs byloje surinktus įrodymus, padarė išvadą, kad kaltinamosios D. R. kaltė padarius jai inkriminuojamas nusikalstamas veikas visiškai įrodyta. Kaltinamoji savo neteisėtais, tyčiniais smurtiniais veiksmais šeimos nariams – mažamečiam sūnui ir nepilnametei dukrai sukėlė fizinį skausmą. 
D. K. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad ji prisipažino padariusi nusikaltimą ir nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamą veiką padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. Nors kaltinamoji teisiama pirmą kartą, tačiau praeityje yra bausta administracine tvarka už vaikų nepriežiūrą ir nedidelį chuliganizmą, pasirodymą viešoje vietoje  neblaiviai. 
Visi keturi jos nepilnamečiai vaikai šiuo metu paimti iš namų ir trys iš jų apgyvendinti pas laikinuosius globėjus, vienas pas savo tėvą. Kaip kaltinamąją apibūdino Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė, ji yra girtaujanti, linkusi konfliktuoti, neprižiūri vaikų, po kelias paras išeina iš namų, jos namuose dažnai renkasi girtaujančių asmenų kompanijos, ji keičia sugyventinius, būdama girta tampa agresyvi, vaikai dėl motinos girtavimo ne kartą buvo palikti kaimynų priežiūrai. Kaltinamoji teismo posėdžio metu nurodė esanti pasiryžusi keisti gyvenimo būdą, spręsti alkoholio vartojimo problemą, tačiau pastebėtina, kad tokiam sprendimui įgyvendinti turėjo pakankamai laiko dar iki bylos nagrinėjimo teisme, tačiau tuo nepasirūpino. Iš kaltinamosios apklausos galima spręsti, kad ji didelę dalį atsakomybės dėl savo gyvenimo būdo linkusi perkelti valdžios institucijoms, pvz., jos įsitikinimu, įdarbinimu bei gydymu nuo alkoholizmo turėtų pasirūpinti seniūnas.
Teismas smurtaujančią motiną pripažino kalta ir skyrė trumpalaikį laisvės atėmimą – 20 parų areštą, nes parinkus kitas bausmės rūšis (bauda, laisvės apribojimas, viešieji darbai) kaltinamoji toliau liktų savo gyvenamojoje aplinkoje, kuri daro ypač neigiamą įtaką jos gyvenimo būdui. Manoma, kad trumpalaikis laisvės atėmimas sąlygos tai, kad kaltinamoji trumpam periodui bus atskirta nuo savo gyvenamos aplinkos, kas suteiks realią galimybę išanalizuoti ir įvertinti savo veiksmus bei paskatins laikytis įstatymų, apribos galimybę daryti naujas nusikalstamas veikas.  
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)