Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Alytuje domėjosi problemomis ir skaitė pasakas globos namų auklėtiniams

, Daina Baranauskaitė
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Alytuje domėjosi problemomis ir skaitė pasakas globos namų auklėtiniams

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė lankėsi kuruojamose valstybinėse institucijose.

Dzūkijos sostinėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Ministrė su komanda apsilankė kuruojamose valstybinėse įstaigose, domėjosi socialinėmis problemomis. Taip pat Alytaus vaikų globos namuose dalyvavo Tarptautinės vaikų knygos dienos išskirtinėje šventėje bei skaitė pasakas vaikams.
Dzūkijos sostinėje socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kartu su patarėja Danguole Juozapavičiene, Seimo nariais Kęstučiu Daukšiu bei Raimundu Markausku ir kitais atsakingais asmenimis lankėsi Alytaus valstybinio socialinio draudimo Alytaus skyriuje. Čia ministrė pageidavo pabendrauti su darbuotojais, teiravosi, kokie rūpesčiai slegia, kiek laiko vidutiniškai trunka vieno kliento aptarnavimas. Ministrė betarpiškai bendravo ir su „Sodros“ klientais.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitiko ir su Alytaus miesto savivaldybės meru Jurgiu Krasnicku bei jo komanda. Ministrė domėjosi darbo su socialinės rizikos šeimomis intensyvumu, jaunimo užimtumo, nedarbo problemomis. Ministrė teigė, kad kitais metais savivaldybėms bus deleguota piniginės paramos teikimo funkcija, o tai esą padės sureguliuoti daugelį įsisenėjusių socialinių problemų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė lankėsi ir Alytaus darbo biržoje, bendravo su specialistais bei darbo ieškoti atėjusiais žmonėmis. Vienas bedarbis nusiskundė valstybės vykdoma politika, esą sukurti milžiniški valstybinių institucijų aparatai žmonėms nepadeda susirasti darbo. Darbo biržos direktorius Regimantas Mačiulis apgailestavo, kad Alytaus mieste ir rajone yra apie 9 tūkstančiai bedarbių, tačiau didžioji dalis, apie 60 proc., nemotyvuoti asmenys, besidomintys daugiau pašalpomis, o ne kaip susirasti darbą. Diskusijoje netgi atvirai kalbėta, kad socialinės išmokos išpaikino žmones, o pakeisti jų požiūrį labai sunku. Ministrės manymu, Lietuvoje būtinas kompleksinis požiūris į socialinių problemų sprendimą.
Taip pat socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė lankėsi valstybinėje darbo inspekcijoje, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje, Neįgaliųjų reabilitacijos centre. Alytaus vaikų globos namuose dalyvavo Tarptautinės vaikų knygos dienos išskirtinėje šventėje „Į vaikų globos namus – su knyga!“. Jos metu žinomi Lietuvos žmonės skyrė savo laiką ir meilę vaikams bei kartu su jais dainavo, vaidino, sekė pasakas, skaitė eilėraščius ir knygų ištraukas. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė kartu su televizijos laidų vedėju ir režisieriumi Vyteniu Pauliukaičiu skaitė pasakas. Ministrė – apie laimingą žmogų, pramogų pasaulio atstovas – apie vilką.

Komentarai

Gal būtų geriau surinkti tuos

Gal būtų geriau surinkti tuos "tėvelius" išbarsščiusius po pasaulį savo vaikus ir jiems paskaityti...

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)