Sporto žinios

, Romas Trubnikovas

Solidi bėgikės Vaidos Žūsinaitės pergalė
Alytuje surengtose Eurovaistinės taurės bėgimo varžybose į startą stojo per 200 bėgimo mėgėjų iš įvairių šalies miestų. Pergalingai savo miesto gatvėse varžėsi Dzūkijos sportininkai. Net 14 alytiškių iškovojo prizines vietas.
Maloniai nudžiugino Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatė Vaida Žūsinaitė. Moterų tarpe pasiekusi asmeninį rekordą 10 km rungtyje, ji iškovojo nugalėtojos vardą. Šioje rungtyje atskirose amžiaus grupėse pirmi finišavo Domantė Packevičiūtė ir bėgimo entuziastas Arūnas Klebauskas. Prizines vietas pelnė Šarūnas Liegus, Loreta Kančytė ir Monika Martušytė.
Daug apdovanojimų mūsiškiai pelnė ir 5 km bėgime. Kotryna Seliutaitė ir Paulina Bautronytė iškovojo pirmąsias vietas, antrose pozicijose buvo Agnė Aliukonytė bei Deivydas Baranauskas. Trečiaisiais prizininkais tapo Augustas Jakubynas, Tomas Balynas, Povilas Pikūnas, Tomas Vilpišauskas. Aukštus rezultatus pasiekė Gintaras Mažeika, Lukas Tarasevičius ir kiti Alytaus bėgikai.

Alytaus futbolininkės buvo vertos pergalės
Startavo Lietuvos moterų A lygos futbolo čempionatas. Po 6 metų pertraukos elitinėje lygoje rungtyniaus Alytaus MFK SRC futbolininkės. Alytiškių varžovėmis bus Šiaulių „Gintros–Universiteto“, Vilniaus „Žalgirio“, Kauno „Žaros“, Ukmergės „Textilite“, „Akmenės“ ir Jonavos „Aušros“ vienuolikės. Su pastarąja ekipa mūsiškės pradėjo čempionato kovas Alytaus „Dainavos“ pagrindinės mokyklos dirbtinės dangos aikštėje.
Dvikovos pradžioje sėkmė lydėjo viešnias. Joms pavyko išsiveržti į priekį 0:1. Vėliau didesnę rungtynių dalį dominavo mūsiškės. Tačiau įvarčio teko laukti ilgai. Tik įpusėjus antram kėliniui, Lietuvos merginų rinktinės narė Ineta Glebutė išlygino rezultatą. Mūsiškės turėjo daugiau galimybių pasiekti įvartį, bet tuo nepasinaudojo ir dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1.
Stebėti dvikovos atvykusių futbolo gerbėjų laukė daug nepatogumų. Iki šiolei neįrengtos tribūnos, nėra sanitarinio mazgo. Šias problemas reikia skubiai spręsti, nes šiame stadione vyks gausybė rungtynių. Čia be moterų rungtyniaus „Dainavos“ dubleriai, senjorai, SRC futbolininkai.

Šį šeštadienį miesto stadione 16.00 val. futbolas: „Dainava“–„Žalgiris“
Dar vieną skaudų pralaimėjimą patyrė „Dainavos“ jaunimo ekipa. Gargžduose mūsiškiai rungtynėse su „Banga“ į savo vartus praleido 6 įvarčius. Jau aštuntą žaidimo minutę aikštės šeimininkai pirmavo 1:0, o pirmąjį kėlinį gargždiškiai laimėjo 2:0. Po pertraukos gerokai didesnį patyrimą turintys Žemaitijos futbolininkai į „Dainavos“ vartus įmušė dar 4 įvarčius. Keletą pavojingų išpuolių surengę „Dainavos“ atstovai taip ir nesugebėjo pelnyti pirmojo čempionato įvarčio ir šeštą kartą paliko aikštę varžovų sutriuškinti. Čempionate pirmauja Vilniaus „Žalgirio“ ir „Bangos“ vienuolikės, iškovojusios po 14 taškų. Treti „Trakų“ sportininkai, taškų nesurinkusi „Dainava“ paskutinė.
Šį šeštadienį 16.00 val. „Dainava“ žais pirmąsias A lygos čempionato rungtynes savoje aikštėje. Mūsiškius egzaminuos šalies čempionai „Žalgirio“ futbolininkai.

„RKL“ krepšininkės pateko į ketvirtfinalį
Lietuvos moterų krepšinio A lygos antrojo etapo kovas pralaimėjimu baigė Alytaus „RKL“ krepšininkės. Vilniuje alytiškės 72:47 nusileido „Svajos“ penketukui. Pasibaigus pirmajai žaidimo daliai, vilnietės pirmavo tik 4 taškais – 29:25. Po pertraukos Dzūkijos krepšininkės buvo neatpažįstamos. Trijų minučių žaidimo atkarpą jos pralaimėjo 8:0. Ypač prastai „RKL“ krepšininkės žaidė paskutiniame kėlinyje, kurį pralaimėjo 24:8. Mūsiškės buvo bejėgės prieš rezultatyvų „Svajos“ krepšininkės A. Guobytės žaidimą, kuri pelnė net 31 tašką ir atkovojo 10 kamuolių. Alytiškėms 15 taškų pelnė Vaiva Bražionytė, 8 Inga Brusokaitė, 7 Dalia Juodžentė, 5 Rasa Motvilienė, o Rasos dukra Ugnė surinko 6 taškus. Trys taškai Jolitos Celiujuvienės sąskaitoje. Du taškus pelnė Elytė Brusokaitė. Nepaisant nesėkmės, „RKL“ krepšininkės pateko į ketvirtfinalį. Alytiškės du kartus susitiks su Kretingos „Augmos“ penketuku. Komanda, pasiekusi geriausią tarpusavio dvikovų rezultatą, pateks į finalinio ketverto varžybas.