Sporto žinios

, Romas Trubnikovas
RKL krepšinio senjoros – Europos čempionato medalininkės
Daugkartinės šalies veteranų krepšinio čempionato laimėtojos Alytaus RKL senjorės garbingai atstovavo Lietuvai Europos veteranų pirmenybėse Čekijoje, Ostravos mieste. Alytiškės 46:42 įveikė Slovakijos krepšininkes, įtikinančiai 65:47 nugalėjo Rusijos sportininkes. Dvikovoje su aikštelės šeimininkėmis mūsiškės nusileido 50:54. Iškovojęs antrą vietą grupėje RKL penketukas rungtynėse dėl 3 vietos 68:44 palaužė Vokietijos atstoves ir iškovojo bronzos medalius. Jais pasidabino žaidžianti komandos trenerė Kristina Grižienė, krepšininkės Rasa Montvilienė, Jolita Celiujevienė, Egidija Paužuolienė, Rima Daunienė.
Tai ne vienintelė RKL krepšininkių sėkmė tarptautinėje arenoje. Mūsų senjoros ne kartą pelnė apdovanojimus pasaulio ir Europos čempionatuose. Šiais metais čempionate rungtyniavo 9 komandos. Pirmą vietą iškovojo ukrainietės, antros Čekijos sportininkės.

Dainavos futbolo senjorai pirmo rato nugalėtojai
Pergale Lietuvos senjorų futbolo čempionato pirmo rato kovas baigė šalies čempionai Alytaus „Dainavos“ senjorai. Ukmergėje alytiškiai 0:2 nurungė „Vienybės“ vienuolikę. Laimėtojams po įvartį pelnė Kęstutis Balkevičius ir Virginijus Miknevičius, pastarasis futbolininkas rezultatyviausias pirmenybėse, 7 kartus nuginklavęs varžovų vartininkus. Per 8 rungtynes „Dainava“ pelnė 32 įvarčius, jų autoriai Arūnas Pukelevičius, Danas Ivanauskas, Mindaugas Bastys, Saulius Laibinis ir kiti. Patikimai „Dainavos“ vartus gynė vartininkas Giedrius Štreimikis, praleidęs tik 7 įvarčius. Nepatyrę pralaimėjimo kartėlio, iškovoję 7 pergales ir vienerias lygiąsias, „Dainavos“ veteranai įsitvirtino pirmoje pozicijoje trimis taškais lenkdami 2 vietą užimančią Kauno „Celsio-Virpsto“ ekipą, treti Jonavos „Klevo“ sportininkai.

Lietuvos šaudymo sporto čempionate alytiškių medalių lietus
Rokiškyje vykusiame Lietuvos asmeniniame šaudymo čempionate varžėsi visi stipriausi šalies šauliai.
Dėl čempionato apdovanojimų į kovą stojo net 16 mūsų miesto šios sporto šakos atstovų. Sportininkai akies taiklumą išbandė 7 šautuvo ir pistoleto rungtyse, du aukso medalius iškovojo Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas Karolis Girulis. Be to, Lietuvos čempionais tapo Jūratė Česynaitė ir Artūras Jarmalavičius. Sidabro medalis įteiktas Arnui Kisieliui, bronzos – Giedrui Biconui. Lietuvos čempionato medalininkus parengė treneriai Asta Brusokienė ir Česlovas Pavilonis. Pasibaigus čempionatui, sudaryta šalies šaudymo rinktinė, dalyvausianti pasaulio čempionate Ispanijoje, į čempionatą vyks alytiškiai K. Girulis, G. Biconas, J. Česynaitė ir J. Stanevičius.

Trišuolininkė Emilija Čėsnaitė – pirmenybių laimėtoja
Dvi dienas Alytaus miesto stadione šeimininkavo Lietuvos lengvosios atletikos ateitis. Dzūkijos sostinėje buvo surengtos Lietuvos sporto karalienės jaunimo pirmenybės. Dėl apdovanojimų varžėsi 11 mūsų miesto lengvaatlečių. Varžybų nugalėtoja tapo trišuolininkė Emilija Čėsnaitė. Trys Alytaus lengvaatlečiai iškovojo bronzos medalius: Agnė Pocevičiūtė (100 metrų bėgimas), Rūta Venčiūtė (šuolis į aukštį) ir Laurynas Gailius (kūjo metimas). Pirmenybių medalininkus parengė treneriai Rimas Salickas, Kęstutis Giedraitis, Vytautas Šmidtas.