Sporto žinios

Pasibaigė Lietuvos moterų futbolo I lygos čempionatas

Pasibaigė Lietuvos moterų futbolo I lygos čempionatas, kuriame dalyvavo 16 komandų. Alytaus SRC „Dainava“ komanda sužaidė  15 varžybų, iš kurių  5 baigėsi pergalėmis, 6 lygiosiomis ir 4 pralaimėjimais,  ir  užėmė 6 vietą. Įmušta 15 ir praleista 12 įvarčių. Rezultatyviausia komandos žaidėja Ineta Gliebutė, geriausia gynėja Monika Sabaliauskaitė, geriausia saugė Erika Petrikonytė, geriausia vartininkė Aistė Aleknavičiūtė, geriausia puolėja Roneta Mardosaitė.
16. Vilniaus MFK „Žalgiris“
Taip pat dalyvavome Taurės varžybose. I lygos taurės varžybose užimta I vieta. Kitąmet, jei savivaldybė parems, dalyvausime A lygoje.

„Almeidos–Stronglaso“ rankininkai pakilo į antrąją vietą
Septintąsias Lietuvos rankinio lygos čempionato rungtynes Alytaus „Almeidos–Stronglaso“ ekipa žaidė Utenoje su vietos septynetu. Visas rungtynes pranašesni buvo alytiškiai. Pirmąjį kėlinį jie laimėjo 14:10. Po pertraukos mūsiškiai savo pranašumą padidino iki 7 įvarčių. Galutinė dvikovos baigtis 29:22 alytiškių naudai. Net 10 įvarčių laimėtojams pelnė komandos kapitonas Gintautas Adamkevičius, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Aurelijus Sabonis, po 4 kartus pasižymėjo Žygimantas Micevičius ir Rokas Lastauskas. Po du kartus varžovų vartininką nuginklavo Edgaras Aksiutinas ir Linas Paliušis, po vieną kartą – Edvinas Vitunskas ir Mindaugas Visalga.
Iškovoję 9 taškus, Alytaus rankininkai pakilo į II vietą. Turnyrinės lentelės priekyje – Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai (13 taškų). Šį šeštadienį Alytaus sporto rūmuose tarpusavyje rungtyniaus „Almeida–Stronglasas“ ir „Dragūnas“.

Lietuvos dziudo čempionate alytiškiai iškovojo 13 medalių
Eilinį kartą su gausiu medalių skaičiumi iš Lietuvos dziudo čempionato grįžo Alytaus atletai. Tik pergales skynęs daugkartinis šalies čempionas Ainis Vencevičius pasipuošė aukso medaliu. Kitose svorio kategorijose aukso medalius iškovojo Lorenas Ažukas ir Rokas Nenartavičius. Vicečempionų titulai atiteko Mykolui Lukoševičiui, Mantui Jakubavičiui, Martynui Lukoševičiui, Mariui Labalaukiui ir Gelminai Cibulskaitei. Trečiaisiais prizininkai tapo Ainis Ažukas, Valdas Valionis, Justinas Gramba, Justina Valvonytė ir Augustinas Siniauskas.
Trylika Lietuvos čempionato medalininkų parengė treneriai: Zenonas Vencevičius, Dainius Cimbolas, Ramunė Aleknavičienė ir Arūnas Valionis.

Futbolo naujienos
Lietuvos salės futbolo A lygos čempionate varžybų naujokai Alytaus „Auskos“ futbolininkai Sporto rūmuose susitiko su čempionato prizininkais Radviliškio „Lokomotyvo“ sportininkais.
Pirmajame kėlinyje kovingiau rungtyniavo alytiškiai. Po Modesto Atmanavičiaus pelnyto įvarčio komandos poilsiui išėjo esant rezultatui 1:0 „Auskos“ naudai. Po pertraukos žaidimo iniciatyvą perėmė svečiai. Į alytiškių vartus krito įvartis po įvarčio. Iš viso „Lokomotyvas“ pelnė 8 įvarčius, o mūsiškiai tik 1 (M. Atmanavičius). Tad „Auska“ patyrė skaudų pralaimėjimą 2:8.
Rungtynių pertraukos metu buvo pagerbti Lietuvos čempionato laimėtojai Alytaus „Dainavos“ veteranai ir Alytaus apskrities futbolo pirmenybių prizininkai. AAFF prezidentas Gediminas Daukštys šalies čempionams įteikė asmenines dovanas, o apskrities pirmenybėse geriausiai pasirodžiusias komandas apdovanojo taurėmis ir medaliais. Apdovanojimai atiteko Alytaus „Centro“ vienuolikei, iškovojusiai pirmąją vietą, „Resės“ ekipai ir III Vidzgirio komandai. Specialiais prizais pamaloninti geriausi atskirų pozicijų atstovai. Patikimiausiu vartų sargu pripažintas simniškis Tomas Valiukevičius, geriausiu gynimo grandies žaidėju Robertas Matusevičius („Centras“). Saugo pozicijoje kovingiausiai rungtyniavo Virginijus Miknevičius („Rese“). Rezultatyviausio ir geriausio puolėjo prizas atiteko vidzgiriečiui Giedriui Vaitulevičiui, 22 kartus nuginklavusiam varžovų vartininkus. Apdovanotas perspektyviausias pirmenybių žaidėjas Justinas Šveiteris iš Simno.