Sporto žinios

Po dramatiškos kovos Alytaus „Almeidos–Stronglaso“ rankininkai padovanojo pergalę čempionato lyderiui Klaipėdos „Dragūnui“
Lietuvos rankinio lygos lyderių mūšis sulaukė ir didelio žiūrovų susidomėjimo. Alytaus rankininkų palaikyti susirinko beveik pilna tribūna žiūrovų. Įspūdingai rungtynes pradėję „Almeidos–Stronglasos“ rankininkai ėmė tolti nuo varžovų. Dešimtą minutę jie jau pirmavo 6:2. Bene geriausiai alytiškių gretose rungtyniavo vartininkas. Turnyro lentelės lyderiai niekaip negalėjo pramušti jo saugomų vartų ir per pirmą kėlinį pelnė vos 8 įvarčius. Tuo tarpu „Almeidos–Stronglaso“ rankininkai įmetė 13.
Daugkartiniai Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai po pertraukos atrodė daug geriau. Turėta alytiškių persvara ėmė mažėti, o 38 minutę ištirpo iki minimumo – 16:15. Tačiau alytiškiai atsigavo ir vėl truktelėjo į priekį išlaikydami 3–4 įvarčių persvarą.
Likus rungtyniauti penkioms minutėms, „Almeidos–Stronglaso“ rankininkai turėjo keturių įvarčių pranašumą 29:25 ir greičiausia per anksti patikėjo pergale. Klaipėdos rankininkai priartėjo prie alytiškių, kai 58 minutę iš aikštės buvo pašalintas alytiškis Žygimantas Micevičius. Vienas komandos lyderių Gintautas Adamkevičius puolime prarado du kamuolius ir „Dragūno“ rankininkai rezultatą išlygino. Likus kelioms sekundėms iki rungtynių pabaigos į „Almeidos–Stronglaso“ vartus buvo skirtas 7 metrų baudinys, kurį realizavę pajūrio atstovai išplėšė pergalę 29:30.
Didelio nepasitenkinimo žiūrovų ir trenerių tarpe susilaukė rungtynėms teisėjavusios dvi merginos. „Almeidos–Stronglaso“ treneris sako, priimdamos abejotinus sprendimus jos sugadino rungtynių pabaigą. Tam pritarė ir Klaipėdos komandos treneris, jo manymu, mačui vertėjo skirti labiau patyrusius arbitrus.
Šis pralaimėjimas nubloškė „Almeidos–Stronglaso“ rankininkus iš antros į penktą vietą. Artimiausias rungtynes alytiškiai žais Varėnoje su vietos „Ūla“ gruodžio 14 dieną.
Eugenijus GIMBUTAS (Alytaus „Almeidos–Stronglaso“ treneris): „Klaipėdos komanda įrodė, kad yra lyderė Lietuvoje. Visas rungtynes žaidė greitu tempu, na, ir mums rungtynių pabaigoje pritrūko jėgų. Norėčiau pagirti klaipėdiečių kovingumą ir užsispyrimą, siekiant pergalės. Savo komandoje norėčiau išskirti gerą vartininko Ryčio Cipkaus žaidimą. Gaila, kad rungtynes pralaimėjome vieno įvarčio skirtumu, buvome verti lygiųjų.”
Miglius ASTRAUSKAS (Klaipėdos „Dragūno“ treneris): „Bandžiau nuteikti vyrus rimtai kovai. Aiškinau, kad Alytaus komanda turi patyrusių, gerų, grėsmingų ir greitų žaidėjų, gera jų gynyba. Pradžioje nepavyko padaryti to, ko norėjau, į aikštę išėjome nenusiteikę ir nekovojome dėl kiekvieno kamuolio. Suskaičiavau, kad net 12 atšokusių kamuolių nepaėmėme, nors mūsų vartininkas žaidė neblogai. Būtent dėl neatkovotų kamuolių alytiškiams pavykdavo pelnyti įvarčius ir pirmą kėlinį pralaimėjome. Antrojo kėlinio pradžioje pabudome, priartėjome prie varžovų, bet kelios apmaudžios klaidos vėl leido jiems atitrūkti. Paskutines dvi minutes, kai alytiškių liko mažiau, mes įgijome šansą laimėti rungtynes, prieš du žaidėjus pradėjome gintis asmeniškai, taip pavyko perimti kamuolius, greitai pereiti į kontratakas ir pergalingai baigti rungtynes. Buvo labai gražios, kovingos rungtynės ir šį kartą labiau pasisekė mums“.

Aikido kovotojai sulaukė mokytojų iš užsienio
Sekmadienį į praktinį seminarą Alytaus sporto rūmuose atvyko ne tik garbūs svečiai, bet ir būrys Rytų kovos  menus propaguojančių alytiškių ir svečių iš Klaipėdos.  Tokie susitikimai jau tapo tradiciniais, mat vyksta nuo 2006 metų.  Kovotojus praktinių dalykų mokė svečias iš Italijos Claudio Artusi.
„Į Lietuvą atvykstu nebe pirmą kartą, čia sutinku tikrai labai gerų ir žinių trokštančių mokinių. Lankiausi  Didžiojoje Britanijoje,  Prancūzijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje ir dar daugelyje šalių,  tačiau Lietuvoje man patinka labiausia, nes mokiniai turi gerą dvasią ir širdį. Įžvelgiu gerų kovotojų, įvaldžiusių puikią techniką, bet svarbiausia gera dvasia, nes jei jos nėra – nėra ir geros technikos. Mokinių veiduose matau šypseną. Tai labai svarbu, kad žmogus nėra piktas“, – sakė Rytų kovos menų mokytojas iš Italijos Claudio Artusi.
Aikido kovos mene nėra varžybų, nes jis remiasi dvikovos neegzistavimo filosofija, kuri smerkia žmogaus agresiją, tačiau Alytaus Ai WA Ki DO klubo vadovas Jonas Baliutis sako, jog motyvacijos jauniems kovotojams netrūksta. Alytuje šį kovos būdą propaguoja per pusšimtis  žmonių.
Po praktinio seminaro dalyviams įteikti sertifikatai ir atminimo dovanėlės.

Alytaus „Dzūkija“ sugebėjo pasipriešinti gerai sukomplektuotai Prienų „TonyBet“ komandai
Turnyrinės lentelės antroje vietoje esantys prieniškiai jau pirmojo kėlinio viduryje spurtavo 11:0. Pranašumą Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išsaugojo iki trečiojo kėlinio trečios minutės. Spurtą pradėjęs „Dzūkijos“ legionierius Jamesas Lewisas tritaškiu sumažino skirtumą iki 9 taškų, o po dviejų minučių Tautvydo Šležo dvitaškis komandos deficitą sumažino iki minimumo.
Po nesėkmingos atkarpos Prienų „TonyBet” atsitiesė, o nesėkmingos „Dzūkijos” atakos didino prieniškių pranašumą. Alytaus komandoje negalėjo rungtyniauti Adamas Lapeta ir Tomas Lekūnas. Nors rungtynės ir pralaimėtos rezultatu 70:77, Alytaus komandos treneris žaidimą vertina teigiamai.
„Ką galėjom, tą išpildėm. Žaidėm prieš organizuotą, patyrusią komandą. Jie žaidžia paprastai, tačiau išnaudoja savo stipriąsias savybes. Turi gerus metikus – G. Kadžiulį, M. Lukauskį, gerai veržiasi P. Ivanauskas, Ž. Janavičius. Na, o kalbant apie mūsų komandos naujokus G. Staniulį ir E. Žukauską, jie praktiškai neturėjo treniruočių su komanda. E. Žukauskas žaidė ne savo pozicijoje, statyti įžaidėju ir vadovauti žaidimui reikia laiko. Naujokai savęs nesurado, tačiau ateityje jie tikrai bus naudingi komandai”, – sakė Alytaus „Dzūkijos“ komandos vyr. treneris Mindaugas Lukošius.
„Rungtynės žiūrovams turėjo patikti. Nors ir pirmavom visas rungtynes, tačiau jautėsi Alytaus komandos kvėpavimas į nugarą. Jie neturėjo kelių savo žaidėjų, bet sužaidė gerai. Šiuolaikiniame krepšinyje visas komandas labai sunku nugalėti, ypač jeigu žaidi jų aikštelėje. Todėl labai džiaugiuosi pergale“, – sakė Prienų „TonyBet“ komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus.
Alytaus komandoje negali rungtyniauti traumą patyręs Adamas Lapeta. Jo pozicijoje rungtyniavo Tautvydas Šležas, kuris surinko 11 taškų. Mindaugas Lukošius ateityje tikisi daugiau pagalbos sulaukti iš komadą papildžiusių naujokų. Antradienį Giedrius Staniulis rungtyniavo 20 min. ir pelnė  6 taškus, atakuodamas krepšį 100 proc. taiklumu. Iš „Šiaulių“ klubo atvykęs Eigirdas Žukauskas aikštėje praleido 19 min. ir surinko 3 taškus.
Rezultatyviausiai „Dzūkijos“ komandoje žaidė: J. Lewis – 22 (10 atkovotų kamuolių), Darius Gvezdauskas – 15, „TonyBet“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė 18 taškų pelnęs Mindaugas Lukauskis, 17 Gintaras Kadžiulis, 14 Vaidas Čepukaitis.
Po pralaimėjimo Alytaus „Dzūkija“ smuktelėjo į dešimtą vietą. Artimiausios rungtynės Alytaus arenoje sekmadienį 18 valandą. Alytiškiai priims Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą, ji turnyrinėje lentelėje šešta.

Dzūkaitės – stipriausios
Lapkričio 24 d. pasibaigė Lietuvos pietvakarių tinklinio asociacijos moterų ketvertų varžybos. Jose dalyvavo aštuonios komandos: Jonavos, Marijampolės, Kauno „La vita volley“, Kauno Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU),  Lazdijų sporto centro (SC), Lazdijų „Žaros“, Alytaus tinklinio klubo bei Simno „Ąžuolo“ moterys. Komandos žaidė dviejuose pogrupiuose: po keturias Kaune ir Lazdijuose. Vėliau visos susitiko atkrentamosiose varžybose Lazdijuose. Stipriausias ketvertas žaidė pusfinaliuose: Alytaus tinklinio klubo ir Jonavos atstovių varžybos baigėsi rezultatu 2:0, tokiu pat rezultatu Simno „Ąžuolo“ moterys buvo pranašesnės už Lazdijų „Žaros“ sportininkes.
Dėl trečios vietos varžėsi Jonavos ir Lazdijų atstovės. Trečiąją vietą iškovojo Jonavos tinklininkės.
Dėl pirmosios vietos kovojo simniškės ir alytiškės. Įtemptoje kovoje pergalė nusišypsojo Alytaus tinklinio klubo merginoms.