Iš statybvietės į gatves – purvinais sunkvežimių ratais

, Alius Mikelionis
Iš statybvietės į gatves – purvinais sunkvežimių ratais

Žemės vežamos į Punsko gatvę.

Ne tik pačio prekybos centro „Norfa“ statybomis Topolių gatvėje piktinasi vietos bendruomenė, bet ir tuo, kaip jis statomas. Vidzgirio seniūnaitijos seniūnaitis Ramūnas Masiulionis sako, kad rangovas nesilaiko Statybos įstatymo, kuris įpareigoja į bendro naudojimo kelius išvažiuoti švarius automobilius. Esą dabar purvinomis padangomis į mikrorajono gatves išrieda vienas sunkvežimis po kito.
Kad iš statybvietės purvinais ratais į gatves negali išvažiuoti automobiliai, redakcijai patvirtino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Atsiųstame rašte teigiama: „Pagal savivaldybių priimtas viešosios tvarkos taisykles, iš statybų aikštelių transporto priemonės negali išvažiuoti purvinais ratais ir taip teršti miesto gatvių. Ūkio subjektai, vykdydami statybos ar remonto darbus, privalo prižiūrėti ir greta statybos objektų esančias gatves bei šaligatvius. Taip pat statybvietėje turėti laikinus transporto priemonių ratų plovimo įrenginius. Šių taisyklių vykdymą kontroliuoja savivaldybių administracijos.“ 
Ar statybininkai laikosi įstatymo, tikrino Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė. Topolių gatvėje, kur šiuo metu statomas PC „Norfa“, pastebėti sunkvežimiai, kurie žemes veža į Punsko gatvę. Objekte ratų plovimo įrangos nėra, tačiau periodiškai aplinkines gatves valo rangovo pasamdytas UAB „Ordo“ automobilis. Vos jam išvykus ir pravažiavus keliems sunkvežimiams gatvė vėl tapo purvina. Miesto ūkio skyriaus vedėja pripažino, kad statybviečių prieigas reikėtų valyti dažniau. 
Prekybos centrus „Promo Cash&Carry“ ir „Norfa“ vienu metu stato Vilniuje registruota bendrovė „Baltijos pašvaistė“. Objektuose pasirodžius Miesto ūkio skyriaus vedėjai, bendrovės atstovai sutiko, kad reikia padažninti gatvių valymą. Regis, į problemą sureaguota. Jau kitą dieną gatvė buvo valoma ir rankiniu būdu.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)