Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetė įsibėgėja visoje Lietuvoje

, Aurelija Krampaitė
Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetė įsibėgėja visoje Lietuvoje
Vis dažniau jaunimo tarpe pasigirsta dar karšti keliautojų, piligrimų įspūdžiai iš kelionių po Šiaurės Ispaniją, vienu seniausių piligrimų keliu. Tai kelias, vedantis į didingąją Kompostelos Šv. Jokūbo katedrą, kur manoma yra palaidotas Apaštalas ir kankinys šventasis Jokūbas. 
Lietuvoje prieš keletą metų pradėtas populiarinti lietuviškasis Šv. Jokūbo kelias taip pat susilaukia nemažo susidomėjimo. Štai balandžio viduryje startavusi Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė, turėjusi baigtis gegužės 31d., vyks ir birželio mėnesį. Ji skirta pasitikti Lietuvos Šv. Jokūbo kelių pripažinimą Europos lygiu, Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos įsteigimą ir jos įsijungimą į Europos Šv. Jokūbo kelio federaciją jos generalinės asamblėjos posėdyje, vyksiančiame birželio 3 dieną Portugalijoje.
Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės dalyviai akcijos metu ne tik dviračiais ar pėsčiomis įveikia po kelias dešimtis kilometrų Lietuvos keliais, bet ir specialiu Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – ženklu, pripažintu ir naudojamu visoje Europoje, žymi Šv. Jokūbo kelius, juose esančias lankytinas vietas, visuomeninius pastatus, švietimo įstaigas, nakvynės namus, maitinimo punktus, bendrauja su vietos bendruomenėmis. Žygio atstumai parenkami taip, kad būtų įveikiami per vieną dieną, o jaunuosius ambasadorius lydi akcijos sumanytojai, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos atstovai.
Jungtis į žygius minant dviračių pedalus ar keliaujant pėsčiomis pasirinktomis lietuviškųjų Šv. Jokūbo kelių atkarpomis kviečiami moksleiviai, gimnazistai, studentai, jauni profesionalai. Maršrutai driekiasi per kelis Lietuvos regionus, akcija jungia daugiau nei dešimt savivaldybių: Molėtų, Trakų, Kaišiadorių, Jonavos, Kauno, Marijampolės, Kalvarijos, Lazdijų, Alytaus, Druskininkų ir Varėnos. 
Į kvietimą atsiliepė ir aktyviausias Dzūkijos jaunimas: lazdijiečiai į dviračių žygį rinksis gegužės 27 dienos rytą prie rajono savivaldybės. Žygio organizatorė, Lazdijų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė paskatino ir keletą savivaldybės darbuotojų dalyvauti žygyje, kurie kabinetų kėdes vienai dienai išmainys į dviračio sėdynes. Maršrutą Lazdijai–Kalvarija, sieksiantį per 25 kilometrus, įveiks ir Lazdijų miesto moksleiviai, o žygiui vadovaus karininkas kpt. Kęstutis Pileckas. Finiše Šv. Jokūbo kelio ambasadorius pasitiks Kalvarijos Švč. M. Marijos Vardo bažnyčios klebonas kun. Gediminas Bulevičius, kuris ambasadorius plačiau supažindins su Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje istorija, papasakos apie apaštalą Šv. Jokūbą ir ispaniškajį Camino de Santiago.
Alytaus krašte atsiliepė net dvi komandos, viena jų jungsis prie lazdijiečių žygio, gegužės 27d. Tai Miroslavo parapijos dviratininkų komanda besiruošianti dviračiasi keliauti į Pasaulio jaunimo dienas, šiais metais vyksiančias Krokuvoje su parapijos bendravardžiu ir klebonu kun. Miroslav priešakyje. Taigi nusprendę prisijungti į Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetę miroslaviškiai rinksis bene ilgiausią akcijos metu įveiktą maršrutą dviračiais – 124 kilometrus, nes apsuks ratą Miroslavas–Lazdijai–Kalvarija–Miroslavas, bet jiems tai bus tik tarsi maža repeticija prieš didįjį vasaros tikslą. Miroslavo parapijos jaunimas savarankiškai ankstų penktadienio rytą nuvyks į Lazdijus, kur jau 10 valandą prisijungs prie startuojančių lazdijiečių ir kartu patrauks Kalvarijos link. Išvykę iš Kalvarijos ambasadoriai vėl išsiskirs į dvi grupes ir gįš į atskiras starto vietas.
Kita Alytaus miesto jaunimo grupė ir keli suaugę, iš viso 17 asmenų, jungsis į Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetę jau šiandien, gegužės 26 dieną. Jie startuoja 15.30 val. estafetės atkarpa Alytus–Punia. Finišuos po 17 valandos, o ambasadorius pasitiks svetingasis Punios zakristijonas, kuris papasakos turtingą Punios istoriją ir žinoma pristatys bažnyčią, nešiojančią Šv. apaštalo Jokūbo vardą.
Gegužės paskutinįjį sekmadienį, Marijampolės miesto dienų proga, dviračiais planuojama keliauti Šv. Jokūbo kelio maršrutu Marijampolė–Skardupiai–Kalvarija. Į Šv. Jokūbo ambasadorių gretas ketinanti įsijungti Marijampolės kolegijos bendruomenė kelyje jėgas ir patyrimus vienys su Marijampolės dviratininkų klubo „Mano velo“ nariais. Kviečiami jungtis ir moksleiviai. 10 val. J. Basanavičiaus aikštėje Šv. Jokūbo kelio ženklus įteikę Marijampolės kolegijos atstovams bei dviratininkų klubui “Mano velo” ambasadoriai pajudės Skardupių Švč. M. Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios, kurioje kaip tik gegužės 29 dieną minimi tituliniai atlaidai, link. Finiše dviratininkus pasitiks svetingasis Kalvarijos klebonas su aktyviausiu parapijos jaunimu.
Visi estafetės dalyviai aprūpinami kepuraitėmis, marškinėliais ir vėliavėlėmis su Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – arba Šv. apaštalo Jokūbo ženklais, iš kurių ir bus atpažįstami kelyje. O įveikę pasirinktą estafetės etapą gaus Šv. Jokūbo kelio ambasadorių sertifikatus.
Pirmoji jaunųjų ambasadorių jungtinė komanda, sudaryta iš Kauno rajono Ežerėlio pagrindinės mokyklos moksleivių ir Jono Bosko kuopos ateitininkų iš Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, paskutinįjį balandžio šeštadienį lydima mokytojų ir jau minėtos asociacijos narių R. Markevičienės ir L. Kurantavičienės, esatafetėje jau sudalyvavo ir  250 kilometrų įveikė, riedėdami autobusu. Jie keliavo Šv. Jokūbo žiedu, kuris jungia visas vienuolika Lietuvoje esančių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčių, estafetės maršrutas vingiavo per penkis miestus ir miestelius ir tokiu būdu dalyvavusieji aplankė net keturias Šv. Jokūbo šventoves: Šv. Mišias žygio dalyviai šventė Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, Žiežmariuose juos pasitiko svetingi parapijiečiai, o didingos Onuškio Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios papėdėje jaunieji ambasadoriai jau dalinosi žygio patirtimi su netrukus į akciją įsijungsiančiais Onuškio gimnazijos bendruomenės nariais. Jaunieji ambasadoriai finišavo ant Nemuno kranto iškilusiame, piliakalniais pasipuošusiame viename seniausių Lietuvos miestelių – Punioje, kuri pelnytai didžiuojasi savo Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia. 
Trakų rajono Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorės ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos narės R. Blikertienės suburtas būrys moksleivių gegužės 23d. ėjo ir važiavo maršrutu Onuškis–Žiežmariai (dalis maršruto pėsčiomis, kita dalis – autobusu).
Gegužės 20 dieną, jaunieji Šv. Jokūbo kelio ambasadoriai keliavo maršrutu Alanta–Avilčiai–Molėtai ir Joniškis–Molėtai. Alantos seniūno, patyrusio dviratininko ir taip pat Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos nario, Aidono Užubalio paraginti gimnazistai iššūkį įveikė išskirtinai – lenktyniaudami su Joniškio mokyklos-daugiafunkcinio centro moksleiviais. Beveik trys dešimtys Alantos ir Joniškio jaunimo, startavę skirtinguose miesteliuose, susitiko Molėtuose bendrai vakarienei ir įspūdžių dalyboms su miestelėnais.
Šios jaunimo akcijos tikslas – populiarinti Šv. Jokūbo kelius Lietuvoje, skatinti piligrimystę mūsų valstybės viduje, atrasti Šv. Jokūbo kelius savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti pasirinktame maršrute esančias šventoves, susipažinti su turtingu istorijos, kultūros, gamtos, architektūros, bažnytinio meno paveldu, kurį esame išsaugoję Lietuvoje. Šv. Jokūbo kelio jaunuoju ambasadoriumi gali tapti kiekvienas jaunas žmogus, dalyvausiantis šioje akcijoje ir įveiksiantis bent vieną estafetės etapą. 
Gero kelio, jaunieji Šv. Jokūbo kelio ambasadoriai!

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)