Svarbiausia – išgirsti žmogų

Svarbiausia – išgirsti žmogų

A.Margelis

Ar nesiliaujančią ir didėjančią Lietuvos gyventojų emigraciją sustabdyti dar galima? Jau pasigirsta perspėjimų, kad tai įmanoma tik tuomet, jei sugebėsime atkurti žmogiškus, bendruomeninius ryšius. O kaip? Kaip sukurti socialią, draugišką bendruomenę?
Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis mano, kad sunkiau atsiplėšiama, skiriamasi, paliekama, išvažiuojama iš tokios vietos, šalies, kurioje žmogus jaučiasi žmogumi.

Tartis su žmonėmis
Jei žmogus  jaučiasi reikalingas, mato savo indėlį į  visuomenės gyvenimą, junta grįžtamąjį ryšį su aplinkiniais, reakciją dėl nuveiktų darbų, žino, kad jo nuomonė yra svarbi ir gali lemti  su bendruomenės, o drauge ir  asmeniniais  poreikiais susijusius sprendimus, nepaliks tokios bendruomenės, kolektyvo, tėvynės.
„Kai tautiečiai žmogiškąją vertę liausis matuoti užimamomis pareigomis, nustos į žmones žiūrėti iš aukšto, ims ne tik klausytis, bet ir įsiklausyti bei kiekvieną išgirsti, dažniau tarsis dėl ūkinių, socialinių, kultūros reikalų pasitelkdami bendruomenę, užuot primetę vien siauro rato priimtus sprendimus, Lietuvoje sumažės žmonių tarpusavio supriešinimas. Kol daug kam svarbu pasiekti postą dėl posto, užimti tam tikras pareigas tam, kad galėtum  taip save įtvirtinti kaip esantį aukščiau už kitus, pareigomis matuoti savo žmogiškąją vertę, Lietuvoje nebus bičiuliškos,  socialinę gerovę kuriančios, dvasines vertybes puoselėjančios bendruomenės“, –  teigė A. Margelis.
Okupacijos pasekmės
Tai, kad kol kas turime tokią bėdą – aroganciją, priešišką, konfliktais aižinčią socialinę aplinką, – A. Margelio nuomone, yra ir todėl, kad mums vis dar tenka išgyventi, išbūti, „išsemti“ okupacinio laikotarpio pasekmes. „Kadangi tas laikas truko ne vienerius metus, ištaisyti padėtį irgi užtruks. Dabar tiek daug žmonių išvažiuoja į užsienį ne tik dėl to, kad trūksta darbo vietų, bet ir dėl bendros mąstysenos, bendravimo, santykių – tarp darbuotojo ir darbdavio, tarp valdžios ir rinkėjų, galiausiai tarp kaimynų“, – sakė meras.
Jis pridūrė, kad valdžioje esančius ir juos rinkusius žmones turi vienyti draugiškumas, nuoširdumas ir noras bendromis jėgomis bei pastangomis siekti gerų pokyčių vietos bendruomenės gyvenime. Pagrindinė jo  paties  bendravimo su žmonėmis taisyklė, nuostata – neatstumti nė vieno, kuris pasibeldė ar pravėrė mero kabineto duris. Žinoma, yra priėmimo dienos ir valandos, tačiau pas A. Margelį bet kuriuo metu  lazdijiškis gali užeiti, paskambinti. „Išklausau, kalbuosi, stengiuosi padėti“,  – sakė meras.
A. Margelis įsitikinęs, jog kai žmonės supras, kad reikia padėti vienas kitam, kad žmogaus vertė nematuojama pareigomis, socialinė įtampa mūsų šalyje sumažės, kursis bendruomeniški santykiai, lemiantys ir bendrą ekonominę šalies gerovę.
Jaunimas grįžta
A. Margelio vadovaujama rajono savivaldybė Lietuvoje nėra išimtis  – nemažai šios savivaldybės   gyventojų ieškojo, kiti tebeieško laimės svetur.
Tačiau magiškas pasienio rajono centras ir aplinkinės gyvenvietės turi galią savo kraštiečiams: pasiblaškę po pasaulį, čia grįžta vis daugiau buvusių lazdijiečių, baigęs mokslus parvažiuoja jaunimas. Ir sugrįžę jauni žmonės randa savo vietą: per pastaruosius, vadinamus krizės, metus keletas įkūrė savo verslo įmones, kiti pasirinko valstybės tarnybą savivaldybės administracijoje, kitose įstaigose, mokyklose. „Džiaugiuosi, kad jaunimas grįžta.  Grįžta su noru dirbti savo kraštui ir dirba „su ugnele“, profesionaliai,  geba priimti iššūkius, būti komandos nariais, turinčiais naujų idėjų“, – apie jaunuosius kraštiečius kalbėjo A. Margelis.
Lyderio dvasia
Tai, kad Lazdijų rajonas pirmauja Lietuvoje pagal ES struktūrinių fondų lėšų įsavinimą, yra savivaldybės ilgalaikio ir komandinio darbo rezultatas. Sėkmė, suburiant ir telkiant komandą bendram darbui, labai priklauso nuo to, ar vadovas pats turi lyderio savybių, ar yra stiprus strategas. Meras A. Margelis sako turintis puikią komandą, suprantančią jį iš pusės žodžio, tad bendrų tikslų siekti įdomu, nors nėra lengva. „Vienas nieko nepadarysi, tik bendromis jėgomis. Daug metų labai didelį dėmesį kreipėme ES lėšų panaudojimui ir dabar iš to turime naudą.  Projektų buvo daug įvairiose srityse – švietimo, kultūros, infrastruktūros, vandentvarkos ir kitose. Neseniai su rangovais pasirašyta sutartis dėl hipodromo modernizavimo. Įgyvendinus projektą, bus pastatyta dengta 500 žiūrovų talpinanti tribūna, įvairios administracinės, pagalbinės ir poilsiui skirtos patalpos, žirgų bėgimo takas su varžybų aikštele, apie 6000 kv. m ploto automobilių stovėjimo aikštelės, nameliuose ant ratų keliaujantiems turistams pritaikytos aikštelės ir kita reikalinga įranga. Be to, bus sukurtos naujos darbo vietos ir sudarytos palankios sąlygos žirgų augintojų ūkių plėtrai, žirgų sporto puoselėjimui ir populiarinimui. Į čia pat esančius Druskininkus atvyksta daug poilsiautojų, tad žirgų varžybos ir jiems bus nauja pramoga. Žinoma, sulauksime žiūrovų ir iš kaimyninių Lenkijos bei Baltarusijos.
Mockavos terminalo projektas yra daugiau privataus verslo, privačių investicijų pritraukimo projektas. Čia bus tiltas tarp Rytų ir Vakarų, kur bus perkraunami, perskirstomi kroviniai. Numatomi terminalo krovos pajėgumai – 2,5-3 mln. tonų per metus. „Tikimės, kad artimoje ateityje čia atsiras nemažai darbo vietų, nes šalia terminalo kursis įvairios smulkios įmonės: transporto kompanijų ekspeditoriai, muitinės tarpininkai, prekybos kompanijų atstovai, medienos ir medžio perdirbimo, maitinimo ir kitas paslaugas teikiančios įmonės“, –  sakė meras. A.  Margelis pridūrė, kad šiuo metu atnaujinamas veiklos planas, ir prioritetas orientuojamas į turizmą, nes rajone ypatingai graži gamta:  apie 200 ežerų, daugiau nei trečdalį teritorijos užima miškai. Ypač daug kaimo turizmo sodybų, jų vis daugėja, nes žmonėms miesto triukšmas ir rutina atsibosta. Žinoma, hipodromas taps dar vienu turistų traukos objektu. Be to, Veisiejuose, Ančios  ežere, įrengtas fontanas  su šviesos ir garso efektais. Tai vienintelis toks fontanas Lietuvoje, gyventojai jį dar vadina dainuojančiu ir šokančiu fontanu. Jis veikia nuo pavasario iki spalio, tai nemokamas reginys – tik atvažiuokite. Vasaros savaitgaliais pasidžiaugti fontanu  atvažiuoja tūkstančiai žmonių iš Lietuvos ir užsienio.
Dirbama nuosekliai
Per dabartinę, besibaigiančią, kadenciją Lietuvoje pasikeitė daugiausia merų ir vietos valdžios pareigūnų, kai kur jie  keitėsi net keturis penkis kartus. Kai vyksta tokia kaita, savo tikslų įgyvendinti iš esmės neįmanoma. Tačiau Lazdijuose per atkurtos Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį visos kadencijos Lazdijų rajono savivaldybėje buvo stabilios, per pastarąjį dvidešimtmetį išrinkta valdžia dirbo nuo pradžios iki pabaigos per visas kadencijas.
„Svarbiausia tęsti tuos darbus, kuriuos pradėjome. Rinkėjų pasitikėjimas neabejotinai reiškia įpareigojimą, kurį privalu garbingai vykdyti“, – įsitikinęs A. Margelis.

Komentarai

eryhdrw

Angry eryhdrw

Nieko gero.

Nieko gero.

Šaunuolis, toliau taip.

Šaunuolis, toliau taip.

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)