Svečias iš Marijampolės: „Tokiais ribojimais turistų nepritrauksite“

, Alius Mikelionis
Svečias iš Marijampolės: „Tokiais ribojimais turistų nepritrauksite“

Nuo Santaikos gatvės iki Radžiūnų piliakalnio 1,5 km.

Dauguma turistų aplankę Alytų tvirtina, kad miestas – gražus. Aukščiausias šalyje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas, piliakalniai traukia miesto svečius. Tačiau ne visas lankytinas vietas jiems patogu pasiekti. Alytuje  viešėjęs marijampolietis pastebėjo keistą, anot jo, sprendimą, draudžiantį automobiliu ar motociklu atvažiuoti prie Radžiūnų piliakalnio, nors ir kelias, ir aikštelė transporto priemonėms įrengti, tačiau važiuoti lengviesiems automobiliams ir motociklams draudžia kelio ženklai. „Kas norės pusantro kilometro žingsniuoti, o ir transporto priemonę tektų palikti tiesiog judrios Santaikos gatvės šalikelėje“, – svarstė marijampolietis. 
Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė sako, jog tai pirmas toks atvejis, kai turistai praneša apie nepatogumus lankant Radžiūnų piliakalnį. Anksčiau draudimai važiuoti niekam neužkliuvo. Esą ženklas pastatytas dėl nedrausmingų keturračių vairuotojų ir jaunimo, kuris buvo pamėgęs atokesnę vietą.
Tiesa, ženklai nedraudžia važiuoti autobusams. 
Miesto ūkio skyriaus vedėja teigia, kad ženklas pastatytas atsižvelgiant ir į netoliese gyvenančių gyventojų  pastebėjimus. Esą keturračių vairuotojai buvo pamėgę šį keliuką. Neapsikentę nedrausmingų vairuotojų jie netgi buvo perkasę kelią, vedantį į Radžiūnų piliakalnį.
Palmira Raškauskienė sako, kad turistų nesistengiama bausti. Vis tik jeigu kelio ženklas pastatytas, jo laikytis privaloma, todėl dėl marijampoliečio taiklaus pastebėjimo bus kreiptasi į Alytaus saugaus eismo komisiją. 
O kol kas drausmingi vairuotojai, norintys apžiūrėti vieną lankomiausių vietų Alytuje, priversti pėsčiomis nukakti tris kilometrus. Tiek kilometrų pirmyn ir atgal iki Radžiūnų piliakalnio nuo Santaikos gatvės.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)