Tarybos nario siūlymu, apskrities ligoninės paslaugų kokybės vertinimą atliks savivaldybė, o ne ji pati

, Justina Pocevičiūtė
Tarybos nario siūlymu, apskrities ligoninės paslaugų kokybės vertinimą atliks savivaldybė, o ne ji pati

S. Kudirkos ligoninės paslaugų kokybės vertinimus atliks ne tik pati įstaiga, bet ir savivaldybės samdyti vertintojai.

Alytaus miesto taryboje svarstant klausimą dėl sveikatos priežiūros įstaigų šių metų siektinų veiklos užduočių ir vertinimo rodiklių nustatymo, tarybos narys Andrius Jučas pasiūlė papildyti sprendimo projektą. Pasiūlymo esmė, kad nuo šiol ne pati Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė vertintų savo paslaugų kokybę atlikdama pacientų apklausas, o tai vykdytų steigėjas – savivaldybė.
Tarybai buvo teikiamas klausimas dėl Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, poliklinikos, Pirminės sveikatos priežiūros centro 2017 m. siektinų veiklos užduočių ir vertinimo rodiklių. Miesto tarybos narys A. Jučas pateikė siūlymą sprendimo projektą papildyti įrašu, jog nuo šiol ligoninė savo paslaugų kokybę vertintų ne pati atlikdama apklausas, o steigėja – Alytaus miesto savivaldybė.
„Pati įstaiga apklausia pacientus, tad man trūksta objektyvumo. Kai įstaigų vadovai pristatinėja savo veiklos ataskaitas, teigia, esą skundų ir nepatenkintų pacientų nedaug. Aš pats internetinėje erdvėje atlikau apklausą ir iš 200 respondentų net 70 proc. apklaustųjų nepatenkinti vienų ar kitų ligoninės skyrių darbu. Todėl siūlau pacientų apklausas atlikti pačiai savivaldybei“, – pasiūlymą pateikė A. Jučas. 
Alytaus mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius siūlė pagalvoti apie atskirą visų savivaldybei pavaldžių įstaigų paslaugų vertinimo metodiką.
„O gal mums derėtų pasitvirtinti atskirą metodiką ir vertinti visas gydymo įstaigas, taip pat kitas savivaldybei pavaldžias įstaigas“, – siūlė T. Tamulevičius.
Administracijos direktorius Vytautas Jastremskas teigė, kad apie tai galima pagalvoti, tačiau nepriklausomos apklausos papildomai kainuotų savivaldybės biudžeto lėšų.
Savivaldybės gydytoja Jovita Katkauskaitė siūlė palikti apskrities ligoninei galimybę teikti pacientams anketas, o šalia to, jeigu taryba nori, atlikti ir nepriklausomus paslaugų vertinimus.
Tarybos nario Andriaus Jučo siūlymą, kad savivaldybė imtųsi ligoninės teikiamų paslaugų kokybės apklausų, dauguma tarybos narių palaikė.

Komentarai

Ar nėra pasiūlymo rengti

Ar nėra pasiūlymo rengti nepriklausomą apklausą apie savivaldybės darbuotojų darbą? Pvz., kokiame nors portale.

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)