Teismo verdiktas – sodininkų bendrijoje „Dzūkija“ kelias išasfaltuotas teisėtai

, Goda Čiginskaitė
Teismo verdiktas – sodininkų bendrijoje „Dzūkija“ kelias išasfaltuotas teisėtai

Kivirčas dėl šio kelio greičiausiai baigtas, jeigu teismo sprendimas nebus apskųstas.

Alytaus rajono apylinkės teismas paskelbė verdiktą dėl asfaltuoto kelio sodininkų bendrijoje „Dzūkija“. Kadangi po asfaltavimo darbų dalis sodininkų buvo įsitikinę, kad jie atlikti nesilaikant teisės aktų, bendriją padavė į teismą. Po kone metų byla pasiekė finišo tiesiąją – teisėja paskelbė, kad kelias išasfaltuotas teisėtai.
Kone metus – tiek laiko sodininkų bendrijos nariai, pasidalinę į skirtingas barikadų puses, varstė Alytaus rajono apylinkės teismo duris. Nesutarimų objektas – kelias sodų bendrijoje, asfaltuotas praėjusių metų gegužės mėnesį. Čia vyko baigiamieji darbai, paskutinis asfaltavimo etapas. Už 900 metrų atkarpą sodininkams apskaičiuota po 88 eurus. Didžioji dalis žmonių sumokėjo, kiti su tuo nesutiko. Galiausiai teismas pasisakė, kad kelias išasfaltuotas teisėtai.
„Nuotaikos labai geros. Taip ir turėjo būti. Protingumas turi imti viršų. Juk sodininkų įstatymas sako, kad infrastruktūrą turi gerinti visi bendrai. Tad viską mes darome pagal įstatymus. Žmonės džiaugiasi keliu, džiaugiasi kokybišku gyvenimu. Laimėjau ne aš, laimėjo visa bendrija“, – kalbėjo sodininkų bendrijos „Dzūkija“ pirmininkas Fabijonas Delinda.
Kelio atkarpa, sukiršinusi sodininkus, išasfaltuota pernai gegužės mėnesį. Dalis sodininkų teisme norėjo įrodyti, kad išasfaltuotas ne sodininkų bendrijai, o Alytaus rajono savivaldybei priklausantis kelias. Daryti tokias prielaidas dalį sodininkų verčia nuolat besikeičiantys teisės aktai dėl kelio priklausomybės.
„Visi sodininkai, išreiškę norą asfaltuoti prastą kelio atkarpą, buvo teisūs. Mes visi laimėjome teisme. Vincas Kisevičius su bendraminčiais be reikalo tampė mus po teismus. Juk kai vedėme elektrą soduose – jie buvo aukščiausio rango energetikai, kai tiesėm kelius – aukščiausio rango kelininkai, inžinieriai. Jų pastabos dėl kelio pagrindo iš dalies gal ir teisingos, tačiau kiek turėjome pinigų, taip ir darėme. O kad gerai padaryta, įrodymas – nuo 2008 metų asfaltuoti keliai kuo puikiausios būklės“, – kalbėjo pašnekovas.
Nors ir po nemalonių teismo procesų, bet sodininkų bendrijos „Dzūkija“ pirmininkas sako: jeigu žmonės pageidaus, ir toliau bus vykdomi bendrijos aplinką gerinantys darbai.
„Aš ne sau asfaltavau kelius. Tai sodininkų bendrijos sprendimai. Jeigu žmonės ir toliau norės gerinti aplinką, vykdysime gyventojų bendrus sprendimus“, – sakė F. Delinda.
Dar prieš paskelbiant teisėjo verdiktą ieškovai nesėkmės atveju teigė skųsiantys nutartį, ar taip ir pasielgs – kol kas neaišku, nes su jais susisiekti nepavyko.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)