Trečią kartą namuose užsiplieskęs gaisras vos nesibaigė tragedija

, Goda Čiginskaitė
Trečią kartą namuose užsiplieskęs gaisras vos nesibaigė tragedija

Gaisras užgesintas laiku, nespėjo stipriai įsiplieksti.

Pirmadienio rytą, prieš 8 valandą, gaisras kilo Varėnos rajone, Gudžių kaime gyvenančių žmonių namuose.   Dviejų aukštų gyvenamojo namo virtuvėje kilus gaisrui, viduje buvo garbaus amžiaus moteris su sūnumi bei jos anūkas su žmona ir dviem mažamečiais vaikais. Laimei, į pagalbą atskubėjo kaimynai ir aukų išvengta.
Vos tragiška nelaime nesibaigęs gaisras įsiplieskė Varėnos rajone, Gudžių kaime, pirmadienio rytą. Apie 7 val. 45 min. iš namo besiveržiančius dūmus pamatė kaimynai, jie ir iškvietė ugniagesius bei puolė gelbėti name buvusius žmones – senolę, jos sūnų, neseniai atsikėlusį gyventi anūką su žmona bei dviem mažais vaikais.
„Buvau rūsyje ir kūriau krosnį. Atbėgo kaimynas ir užriko, kad Balčiūnai dega. Aš, mano sesuo ir tėvas nuskubėjome į pagalbą. Pamačiau, kad virtuvėje atvira liepsna dega. Senolės sūnus ją išvedė per kitas duris, tačiau visi sunerimom, nes namuose, antrame aukšte, buvo anūkas, jo žmona ir vaikučiai“, – pasakojo nukentėjusiųjų kaimynė Erika Kanonienė.
Tuomet kaimynai rado metalines kopėčias ir padėjo jomis iš antro aukšto išlipti gaisro dūmuose įkalintiems jaunai 25 metų moteriai ir dviem jos mažamečiams vaikams.
„Pirmiausiai išlipo berniukas. Tuomet jo mama su mažyte dukra. Visi buvo aprūkę tarsi angliukai. Parsivedėm juos į savo namus, nusiprausė, pavalgėm pusryčius ir jie išvažiavo į kitą kaimą“, – pasakojo E. Kanonienė. 
Bandžiusieji išlaisvinti name esančius žmones netgi nukentėjo daužydami langus.
„Vienam kaimynui sužalota ranka, kitam galvos srityje strypas žaizdą padarė. Laimei, viskas baigėsi laimingai. Gerai, kad gaisras kilo ryte, ne naktį. Visi bendromis jėgomis išlaisvinome antrame aukšte buvusius vaikus, jų mamą ir išvengta aukų“, – kalbėjo pašnekovė.
Kokios gaisro priežastys, kol kas neaišku. Spėjama, nuo virdulio ant dujinės viryklės.
Beje, gaisras šiame name per paskutinius du mėnesius kyla ne pirmą kartą.
„Kiek žinau, per šiuos du mėnesius tai jau trečias gaisras. Du kartus buvo užsidegęs kaminas. Tai trečias kartas. Neduok, Dieve, tai kartotųsi“, – sakė E. Kanonienė. 
Atvykus ugniagesiams, į lauką išneštas degantis dujų balionas. Gaisras užgesintas greitai, ugnis neišplito į kitus kambarius, tačiau stipriai aprūko patalpos.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)