Iš tuščios krepšinio aikštelės išprašyti vaikinai pasipiktino nustatyta tvarka

, Alius Mikelionis
Iš tuščios krepšinio aikštelės išprašyti vaikinai pasipiktino nustatyta tvarka

Aikštelė laisva – žaisti draudžiama.

Paskutiniu metu visuomenė sunerimusi dėl nejudraus jaunimo gyvenimo būdo, nutukimo ir kitų su tuo susijusių problemų. Tačiau šiuolaikinės technologijos užvaldė ne visus, sportuoti norinčių tikrai yra, tad „Dainavos žodis“ nusprendė pasižvalgyti, kokios sąlygos mūsų mieste sudarytos aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms. 
Populiariausia sporto šaka Lietuvoje – krepšinis. Paskutiniu metu aikštelių atnaujinimo darbai juda į priekį ir jose gausu norinčių sportuoti. 
Bene geriausia vieta žaisti krepšinį  Alytuje – šalia Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos esantis aikštynas.  Atvykę sutikome du jaunuolius, kurie buvo išprašyti iš aikštelės, nors ji tuo metu buvo laisva. Vaikinams paaiškinta, kad aikštė ugdymo metu priklauso mokyklai. Tai pažymėta ir šalia aikštyno esančiame stende. 
„Nesąmonė, jūs pagalvokite patys: ateini – aikštelė laisva, ruduo, dar reikia džiaugtis puikiu oru, aikštelė laisva – žaisti negali, neleidžia. Ar jiems gaila, kad pamėtysim savo kamuolį. Aikštelė pastatyta už Europos Sąjungos pinigus, kad būtų dabar kokios pamokos, dabar niekas nevyksta,  o žaisti neleidžia... Išvijo prižiūrėtoja. Gal jei būtume nuėję ir suderinę, būtų leidę, bet nesuprantu: jiems gaila ar ką? Eisime prie Alytaus kolegijos ar į daugiabučių kiemus, kur pakabinti tinkleliai, nors čia aikštelė laisva ir gera“, – sakė prie Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos sutikti du jaunuoliai. 
Situaciją pakomentavo ir Alytaus miesto savivaldybės Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis. „Reikia suprasti, jeigu vyksta ugdymo procesas, tai nereikia susiorganizuoti ir ateiti žaisti į bendrojo ugdymo įstaigos aikštelę, reikia tolerancijos turėti, nėra ko mokymo proceso metu ten lįsti, bet jeigu tuo metu ten tuščia, aš turiu omenyje, jeigu nevyksta pamokos, tai yra normalu. Reikia tik susikalbėjimo ir supratimo.“
Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos aikštyne dažnai netelpa visi norintys žaisti. Tačiau kitos mokyklos pasigirti tuo negali. Aikštynai blogesni nei mokyklos atidarymo dieną. Suprantama, viskam lėšų neužtenka, bet, regis, tokia smulkmena kaip keturis eurus kainuojantis krepšinio tinklelis tikrai neturėtų būti problema mokyklai. „Dainavos žodžiui“ pradėjus domėtis šia tema, mokyklų vadovai sureagavo. Krepšinio lanko tinkleliai užkabinti prie Vidzgirio ir Likiškėlių mokyklų esančiose aikštelėse.
„Taip, pas mus irgi nebuvo tinklelių. Pats pastebėjau, kad pataikius į krepšį kamuolys nurieda toli, vos ne iki pat stadiono. Tai ne tik nepatogu, bet ir nesaugu. Mūsų mokykla turi pastato fasado renovacijos projektą, yra ir mokyklos aikštelės renovacijos projektas. Laukiame finansavimo ir tikimės atnaujinti mokyklą per kelerius metus“, – sakė Likiškėlių pagrindinės mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas.
Likiškėlių mokyklos direktorius kviečia nemokamai pasinaudoti sporto sale. Dėl galimybės žaisti reikėtų kreiptis į šią mokymo įstaigą. 
Pažadą užkabinti tinklelius įvykdė ir Vidzgirio pagrindinės mokyklos direktorius Valdas Račkauskas. Žaisti  dar smagiau, o investuoti teko vos 10 eurų. Kol kas tinklelių nuo lanko piktavaliai nenukabino, kaip atsitikdavo anksčiau. Jeigu taip ir atsitiktų, mokyklų vadovai pažadėjo užkabinti kitus.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)