Ugniagesiai imitavo gaisrą buvusiame „Alytaus tekstilės“ pastate

, Alius Mikelionis
Ugniagesiai imitavo gaisrą buvusiame „Alytaus tekstilės“ pastate

Imituotas gaisras pastato viršutiniuose aukštuose.

Praėjusį trečiadienį Alytaus ugniagesiai didelėmis pajėgomis skubėjo į buvusį „Alytaus tekstilės“ administracijos pastatą. Ne, tai ne gaisras, o iš anksto planuotos ugniagesių pratybos, į kurias įtrauktos trys ugniagesių autocisternos ir galinčios pasiekti net aukščiausius miesto pastatus autokopėčios. Pagal scenarijų, pastato dešimtame ir vienuoliktame aukštuose kilo gaisras. Uždūmintose patalpose buvo žmonių. Juos ir turėjo išgelbėti ugniagesiai. 
Alytaus miesto ugniagesiai vieninteliai visoje apskrityje turi termokamerą. Tai prietaisas, kuriuo filmuojamos gaisro židinio prieigos. Su kamera galima matyti net ir smarkiai uždūmintose vietose, o vaizdo signalas perduodamas į ugniagesių mikroautobusą. Šis prietaisas taip pat buvo išbandytas mokymuose.
Rasti vienuolikos aukštų pastatą pratyboms nelengva. Buvęs tekstilės administracijos pastatas idealiai tam tiko. Patalpų savininkas viename iš aukštų leido ugniagesiams pasipraktikuoti, kaip šiems norėtųsi, todėl gelbėtojai imitavo įsilaužimą, mat vienas kabinetas buvo užrakintas. Už pagalbą priartinant operaciją realioms sąlygoms jie ypač dėkingi patalpų savininkui Sauliui Klizui. Panašias pratybas ugniagesiai rengia nuolat, o šios prilygo realiai gelbėjimo operacijai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)