Varėnoje – nepilnamečių patyčios socialiniuose tinkluose

, Goda Čiginskaitė
Varėnoje – nepilnamečių patyčios socialiniuose tinkluose

Stop kadras iš filmuotos medžiagos, kuomet jaunuoliai vieną bendramokslį įkiša į šiukšlių konteinerį.

Varėnos jaunimas socialiniuose tinkluose sukūrė grupę pavadinimu „Varėnos marozai“. Šioje grupėje keliami įvairūs vaizdai, kuriuos pamatę tėvai tikrai nesididžiuotų savo atžalomis. Vienas tokių vaizdų, kuriame rodoma, kaip vaikinai savo draugą įmeta į šiukšlių konteinerį, tyčiojasi ir vežioja, patraukė ir policijos pareigūnų dėmesį.
Dėl šių patyčių Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.
„Kadangi videoįrašas labai aiškus, veidai matosi, tad, manau, išsiaiškinsime greitai. Tokios nusikalstamos veikos lengvai ištiriamos“, – sakė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius.
Anot policijos viršininko, jeigu bus nustatyta, kad jaunuoliams 16 metų, už veiksmus teks atsakyti jau patiems, o ne tėvams.
„Jeigu tiems vaikinams dar nėra 16 metų, atsakyti teks tėvams. Kitu atveju atsakomybę reikės prisiimti patyčių autoriams. Pareigūnai tiria situaciją, nustatinėja asmenis. Greitu laiku bus rezultatai“, – sakė A. Jurgelevičius.
Feisbuko paskyroje „Varėnos marozai“ – daugybė pikantiškų vaizdų. Keliama netgi iš pažiūros jaunos porelės bučinių videomedžiaga. Taip pat daugybę patiktukų surenka nuotraukos, kuriose sumušti jaunuoliai ar po linksmos puotos nusiaubtas, netvarkingas stalas.
Policijos pareigūnams ši feisbuke besireiškianti grupė žinoma. Pirminiais duomenimis, tai Varėnos technologijų ir verslo mokyklos moksleiviai.
Specialistai akcentuoja, kad elektroninių patyčių padariniai dažnai būna sunkesni nei vykstančių realiame gyvenime, nes virtualios patyčios greitai plinta, jų plitimas sunkiai kontroliuojamas, būtent dėl to elektroninių patyčių prevencijos klausimas darosi vis aktualesnis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)