Varėnos aviamodeliuotojas Virginijus Furmaniukas tapo Pasaulio taurės etapo laimėtojas

Praėjusį mėnesį stipriausi Lietuvos aviamodeliuotojai, skraidinantys laisvo skridimo aviamodelius, startavo keliose Pasaulio taurės etapų varžybose. Tarp jų buvo ir Varėnos techninio sporto klubo „Erdvė“ atstovai: klubo pirmininkas, 2017 metų pasaulio čempionato bronzos medalio komandinėje įskaitoje laimėtojas, Virginijus Ivančikas ir klubo narys Virginijus Furmaniukas, tame pačiame pasaulio čempionate asmeninėje įskaitoje pelnęs aukštą penktąją vietą. Varėniškiai ir  šiemet įrodė, kad jų pasiekimai pernai nebuvo atsitiktiniai.

Pasaulio reitinge pakliuvo į pirmąjį dvidešimtuką
Taip jau sutapo, kad vienu metu Europje įvyko trys stambios laisvo skridimo aviamodelių Pasaulio taurės etapų varžybos: Didžiojoje Britanijoje – „Stonehenge Cup 2018“, Rumunijoje – „Salonta Cup 2018“ ir „Szabo Miklos memorial Word Cup“.
V. Furmaniukas, skraidinantis F1C klasės modelį  (modeliai su mechaniniu varikliu), pasirinko varžybas Didžiojoje Britanijoje. Ir neapsiriko. Oras buvo puikus, vėjas silpnas, kylančios oros srovės (termikai) stiprios. Po penkių privalomų skrydžių V. Furmaniukas ir Prancūzijos atstovas Gauthier Briere surinko maksimalią sumą - po 900 taškų. Papildomame skrydyje Virginijus patyrusiam varžovui nepaliko jokių vilčių – jo modelis skrido 6 minutes, prancūzo – 3 minutes 54 sekundes. Priminsime, kad taisyklėse nustatyta, jog už vieną skrydžio sekundę skiriamas vienas taškas. Pergalė varžybose V. Furmaniukui pasaulio reitinge lėmė vietą stipriausiųjų dvidešimtuke. Tarp suaugusiųjų  debiutavo ir V. Furmaniuko sūnus Pijus, pelnęs septintają vietą.
Rumunijoje vykusiose Pasaulio taurės etapų varžybose dalyvavo daugiau aviamodeliuotojų, negu Didžiojoje Britanijoje. Ypač daug sportininkų buvo iš Rytų Europos, Balkanų valstybių, Ukrainos ir Rusijos. „Salonta Cup 2018“ varžybose F1B modelių klasėje (modeliai su gumos varikliu) net 37 dalyviai surinko maksimalią taškų sumą. Tarp jų buvo abu Lietuvos atstovai šalies rinktinės nariai V. Ivančikas ir Utenos aviamodeliuotojas, pernai pasaulio čempionate asmeninėje įskaitoje laimėjęs bronzos medalį, Rolandas Mackus. Papildomame skrydyje sėkmės pritrūko abiems lietuviams - Virginijus liko 22-oje, Rolandas – 27-oje vietose. Ir antrosiose varžybose mūsų šalies atstovams užkopti ant nugalėtojų pakylos nepavyko, nors abu pateko tarp 19 visus taškus pagrindinėse varžybose surinkusių sportininkų. Pasibaigus varžyboms paaiškėjo, kad šį kartą Fortūna buvo palankesnė R. Mackui, pelniusiam aštuntąją vietą, o V. Ivančikas liko keturioliktas, tarp 70-ies dalyvių. Verta paminėti ir Utenos atstovo Modesto Snukiškio pasiekimą – „Salonta Cup 2018“  varžybose F1A modelių klasėje (sklandytuvų modeliai) jis pelnė 18-ąją vietą .Specialistų nuomone, laisvo skridimo modelių entuziastų pasiekti rezultatai minėtose bei kitose Pasaulio taurės etapų varžybose teikia vilčių, jog iš 2018 metų Europos čempionato, kuris liepos pabaigoje įvyks Vengrijoje, jie negrįš tuščiomis. Juk pernai pasaulio čempionate absoliučioje įskaitoje Lietuvos aviamodeliuotojai nusileido tik Prancūzijos atstovams ir  laimėjo antrąją vietą, aplenkdami didžiųjų pasaulio valstybių komandas.

„Lietuvos Taurė 2018“ varžybose pergales raškė Varėnos moksleiviai
Gegužės pabaigoje Madžiūnuose (Trakų r.) buvos surengtos dvejos  – Lietuvos taurės I etapo varžybos – „Pasagos taurė 2018“ ir varžytuvės moksleiviamas - „Lietuvos Taurė 2018“. Pastarosiosiose pergales raškė Varėnos moksleivių kūrybos centro auklėtiniai, vadovaujami daugkartinio šalies čempiono ir prizininko, centro direktoriaus Raimondo Žilinsko. F1A modelių klasėje Rokas Kazlauskas surinko 675 taškus ir tapo nugalėtoju. Antroje vietoje liko panevėžietis Justinas Kaunietis – 608 taškai, trečiąją pelnė Latvijos atstovė Emilija Rapša – 533 taškai. Esant sudėtingoms oro sąlygoms, pučiant stipriam vėjui Rokas dar sugebėjo iškovoti bronzos medalį ir F1B modelių klasėje. Bene populiauriausioje mažųjų sklandytuvų klasėje (F1H) nepralenkiama buvo Eglė Misiūtė, atkaklioje kovoje įveikusi visus varžovus. Jos sąskaitoje -  471 taškas.  Antrąją vietą, surinkęs 459 taškus, laimėjo jos komandos draugas Lukas Lunėnas, trečias liko Andrius Trimakas iš Biržų – 399 taškai. Eglė užėmė pirmąją vietą ir F1G modelių klasėje (mažieji modeliai su gumos varikliu). Varžybose „Pasagos taurė 2018“ suaugusieji varėniškiai liko be apdovanojimų. Tai gana retas atvejis, Lietuvos taurės etapų varžybose. Arčiausiai prizininkų trejeto F1B modelių klasėje buvo 2017 metų šalies Taurės varžybų nugalėtojas V.Ivančikas, pelnęs ketvirtąją vietą. Lietuvos rinktinės F1A modelių klasėje narys, Varėnos techninio sporto klubo „Erdvė“ atstovas Justinas Bartkevičius turėjo tenkintis devintąja vieta, tarp 27 dalyvių.