Verslas sunerimęs – ar išliks Alytaus krovinių postas?

, Goda Čiginskaitė
Verslas sunerimęs – ar išliks Alytaus krovinių postas?

Ar iš tiesų Alytaus krovinių postas bus naikinamas, kol kas nežinia.

Alytuje vis garsiau imta kalbėti apie tai, kad gali nelikti Kauno teritorinės muitinės Alytaus krovinių posto. Anot Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentės Dalios Matukienės, tai labai rimta ir pasitvirtinus faktui gali neigiamai paveikti verslo pasaulį.
„Į mane kreipėsi patys muitininkai, turiu kitų šaltinių, kad Alytaus ir Marijampolės padaliniai gali būti naikinami. Tačiau įsivaizduokite, kad internetu visas deklaracijas, kitus formalumus kol kas visame Alytuje geba daryti vienintelė įmonė – UAB „Maristika“. Visoms kitoms įmonėms reikalingi muitinės pareigūnai. Kelsime šį klausimą, bandysime atstovausi verslo interesams“, – kalbėjo Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentė D. Matukienė. 
Kauno teritorinės muitinės direktorius Juozas Ragelis „Dainavos žodžiui“ paklausus, ar tiesa, kad planuojamos reformos uždarant Alytaus krovinių postą, atsakė neigiamai.
„Trumpai atsakant į jūsų klausimą – ne. Alytaus krovinių postas nenaikinamas. Tačiau pokyčiai vyksta visur – taip pat ir muitinėje. Mes visi juk matome, kad nelieka bankų padalinių, net receptai, registracijos persikėlė į internetinę erdvę. Verslas pažengęs ir daug ką vykdo bekontaktiniu būdu. Muitinė taip pat bando efektyvinti savo veiklą. Siūlome verslui nepriklausyti nuo muitinės darbo valandų, o reikalus tvarkyti prisijungus per specialią prieigą patogiu metu – ir savaitgaliais, ir naktį, ir per šventes“, – kalbėjo Kauno teritorinės muitinės direktorius Juozas Ragelis.
Vis tik Kauno teritorinės muitinės vadovas neneigė, jog siekiama, kad verslas priprastų viską išspręsti internetinėje erdvėje.
„Jeigu verslui nebus tokio poreikio, padalinio nebeliks. Jeigu verslui bus patogiau visus reikalus tvarkyti internetinėje erdvėje, mums nebus iš ko darbuotojams mokėti atlygimų. Jie bus perkelti į tą padalinį, kur reikia, kur žmogaus negali pakeisti technologijos. Verslas, kuris vykdo tarptautinę prekybą, turi gebėjimų įsigyti leidimus atlikti muitinės formalumus. Jeigu jie sugebės, tuomet muitinės pareigūnai atvyks tik tada, kai reikės atlikti tikrinimus“, – sakė Kauno teritorinės muitinės direktorius Juozas Ragelis.
Šiuo metu Alytaus krovinių poste dirba 6 darbuotojai.
Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidiumo narys Bronislavas Geležiūnas teigė girdėjęs apie numatomą reformą. „Jau turėjo nuo sausio 1 dienos nelikti Alytaus krovinių posto. Tačiau dar praėjusių metų lapkričio mėnesį bendravome, tarėmės, kalbėjome, kad tai mūsų verslui būtų žalinga. Tą reformą ketvirčiui atidėjo. Tikiu, kad viskas bus gerai. Sausio viduryje ir vėl bus susitikimas su verslininkais, bendrausime ta tema“, – kalbėjo B. Geležiūnas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)