Vieni sningant sportuoja salėse, kiti lauke. Kodėl?

, Daina Baranauskaitė
Vieni sningant sportuoja salėse, kiti lauke. Kodėl?

Futbolo akademijos „Dainava“ ugdytiniai futbolą lauke žaidžia ir sningant.

Alytaus futbolo akademija „Dainava“ išplatino pranešimą, kuriame skelbia, jog vaikai rašys Kalėdų seneliui laišką, kad šis išpildytų jų norą sningant ar per didesnius šalčius turėti alternatyvą sportuoti salėse. Akademijos vadovai, Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas, moksleivių tėvai prašo lygių galimybių ir klausia, kodėl Sporto ir rekreacijos centro ugdytiniai gauna sales, o akademijos vaikai – tarsi raupsuoti. Alytaus vadovai atkerta, kad mieste laisvų salių yra, akademijos vadovui siūlomi variantai, tačiau esą laikomasi principų, kad netinka laikai treniruotėms.
Nei vienas iš futbolo akademijos „Dainava“ vaikų nesiskundžia, kad norint žaisti futbolą jau ne kartą kartu su treneriais nuo stadiono teko atsikasti sniegą. „Laikomės vyriškai“, – šypteli vaikinukai. Tačiau moksleivių tėvai nerimauja, kad prieš maudamiesi batus jų vaikai pirmiausiai užsideda polietileninį maišelį, kad neperšlaptų kojų. Tai, jog akademijos vadovams nepavyksta gauti salės, paaiškėjo visai neseniai, kuomet buvo išplatintas plakatas, jog vaikai jau žino, ko prašys Kalėdų senelio tarsi stebuklo – salės treniruotėms.
„Kaip tėveliai bus patenkinti, kai jau buvo dvi traumos. Vaikai nori būti lauke, netrokšta salėse kvėpuoti dulkėmis. Ir pats žaidimas lauke geresnis. Tačiau kalbu už mažesnius futbolininkus, kurie tikrai gali susirgti, kuriems reikia alternatyvos, kai sninga ir šąla. Kuo akademijos vaikai skiriasi nuo Sporto ir rekreacijos centro vaikų? Jų tėvai moka tokius pačius mokesčius. Apmaudu“, – kalbėjo vienas iš futbolo akademijos „Dainava“ trenerių Povilas Baliukonis.
Tuo tarpu Alytaus miesto mero pavaduotoja Valė Gibienė, kuruojanti sporto sritį, pakalbinta šia tema atsidūsta. Esą daugybę kartų buvo susitikusi su akademijos vadovais, pati siūliusi sales, laikus treniruotėms, tačiau neįmanoma įtikti.
„Šia tema prasideda mano darbo diena ir baigiasi. Labai daug kartų esame kalbėję su akademijos vadovu. Aš pati asmeniškai suradau sales, siūliau laikus treniruotėms. Tačiau jis nenori ieškoti kompromiso. Niekas netinka. Manau, reikia rasti bendrą vardiklį, ne tik reikalauti“, – kalbėjo Alytaus mero pavaduotoja Valė Gibienė.
Šiais metais šalia Dainavos pagrindinės mokyklos esančiame stadione jau buvo du lūžiai. Tėvai bruzda, įpykę buvo nuėję ir pas mero pavaduotoją.
„Buvo pas mane tėvai. Aš jiems paaiškinau, kad salė – ne jų rūpestis. Jeigu akademija teikia paslaugą, turi suteikti ir sąlygas. Esame suaugę žmonės ir turime susikalbėti, o ne skųstis, kad nėra salių. Mieste labai daug salių, jų yra“, – teigė V. Gibienė.
Vicemerė tvirtina, kad akademija toli gražu nenuskriausta, nes už vieno moksleivio ugdymą gauna per 18 eurų, tuo tarpu Sporto ir rekreacijos centras už vieną vaiką – 4,50 euro.
Vienas iš futbolo akademijos „Dainava“ trenerių – P. Baliukonis – tvirtina, kad vaikams tikrai nešalta, akademijos pasiekimai geri, tvirtina nenorintis politikuoti, tačiau, anot jo, plika akimi matyti, kad mieste dėl sporto salių taikomi dvigubi standartai.
„Mes nesiskundžiam. Mums viskas gerai. Iš mūsų nepabėgo nei vienas vaikas. Priešingai – jų tik daugėja. Visi šie nesklandumai atperkami juodu darbu. Mes, treneriai, nenorim veltis į politiką, tačiau labai nemalonu, kad mieste akademijos vaikai tarsi raupsuoti“, – kalbėjo treneris.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)