Žaliosios gatvės šlaite esančios neįteisintos kolonos – didelis paveldėtojos galvos skausmas

, Daina Baranauskaitė
Žaliosios gatvės šlaite esančios neįteisintos kolonos – didelis paveldėtojos galvos skausmas

Šį statinį su kolonomis dar 1990-aisiais pastatė D. Zubavičienės vyras, tačiau statinys neregistruotas.

Alytiškiams akys užkliūva už Žaliosios gatvės šlaite esančių baltų kolonų. Prieš daugel metų jas pastatęs vyras nesuspėjo laiku įteisinti statybų, o dabar našle tapusi jo žmona vargsta – varsto valstybinių institucijų duris, ieško pagalbos, mat šlaite esantys statiniai jau yra ir gana pavojingos būklės.
Sumanymas pastatyti neįprastą statinį prieš daugybę metų, 1990-aisiais, kilo Danutės Zubavičienės vyrui. Moteris parodė ir dokumentus – leidimas statyboms išduotas 1990-aisiais, galioja iki 1992-ųjų gruodžio mėnesio. Tačiau statybų užbaigimo dokumentų nėra. Moteris jau našlė, jai neramu – kolonos įtrūkusios, esą padėtis komplikavosi įrengus Žaliąją gatvę – šlaitas status, nesutvirtintas ir pavojingas.
„Aš labai norėčiau, kad savivaldybės atstovai ateitų, apžiūrėtų, įvertintų ir padėtų man įteisinti šias kolonas. Juk plika akimi matyti, kad kolonos įtrūkusios, kas gali žinoti, ar nenuvirs. Man sunku pasakyti, bet galėjo tie įtrūkimai atsirasti ir dėl nukasto itin stataus šlaito, jis juk nesutvirtintas“, – kalbėjo žemės ir pastatų savininkė D. Zubavičienė.
Alytaus miesto savivaldybės vadovai ir specialistai šią keblią situaciją žino. Esą garbaus amžiaus našlės gaila, mat likę neįteisinti statiniai, tačiau kištis į privataus turto reikalus neturi teisės. Viskuo derėtų pasirūpinti tolimesniems turto paveldėtojams.
„Mes esame kalbėję prieš nemažai metų su tos moters vyru, dabar – su pačia turto paveldėtoja. Ir vienintelis mūsų patarimas: būtina tvarkyti statinių teisinę pusę – statybos užbaigimo dokumentus. Tos kolonos nėra registruotos, nėra inventorizacijos dokumentų. Matome, kad statiniai kelia grėsmę, gali sugriūti. Kol nėra dokumentų, galime tik konstatuoti, kad statinys neteisėtas. Mes iš tiesų ir taip stengiamės suprasti senyvo amžiaus moterį, mat jeigu kalbėti sausai, tai tą moterį už nelegalius statinius net turėtume bausti, tačiau į viską žiūrime žmoniškai“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Stumbras.
Savivaldybės atstovai sutinka, kad moters situacija nepavydėtina. Tačiau atkreipia dėmesį, kad visada yra galimybė turtą parduoti.
„Savivaldybė šioje vietoje padėti negali, nes tai privatus turtas. Savivaldybė privačiam turtui dokumentų netvarko. Juk eilėje yra kiti paveldėtojai – jie ir turi tuo užsiimti. O dar vienas variantas – parduoti statinius“, – sako savivaldybės specialistas.
Viena D. Zubavičienės dukra užsienyje, kita gyvena Lietuvoje, tačiau į sudėtingus šių kolonų įteisinimo klausimus nesikiša. Moteris sako, jog advokatai brangiai atsieina, viską anksčiau tvarkė vyras, o dabar jai visa tai tapo dideliu galvos skausmu.
„Aš labai norėčiau, kad sutvirtintų tą šlaitą. Juk jis gali bet kada nugarmėti kartu su mano kolonomis. Juk ir vaizdas susitvarkytų. Noriu kolonas nudažyti, kad būtų geras vaizdas“, – kalbėjo D. Zubavičienė.
Ir nors moteris skundžiasi sveikata ir teisinių reikalų neišmanymu, savivaldybės atstovai skėsčioja rankomis – esą tvirtinti Žaliosios gatvės šlaitą ir gerinti privataus sklypo būklę bei vertę išskirtinai tarybos klausimas, nors tokių atvejų praktikoje beveik nebūna.
„Savivaldybė negali investuoti lėšų, kad pagerintų privataus sklypo būklę ir padidintų vertę. Na, žinoma, tai gali būti išskirtinė tarybos teisė taip nuspręsti. Tačiau, kad būtų investuojami pinigai privataus sklypo būklės gerinimui, beveik nepasitaikanti praktika“, – sakė S. Stumbras.
Ir vis tik alytiškė D. Zubavičienė tikisi, kad politikai, specialistai atkreips dėmesį į keblią bei sudėtingą situaciją ir padės jai sutvarkyti neįteisintų statinių dokumentus nukreipdami teisinga linkme.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)