Žmonės skundžiasi dėl prasto kelio, seniūnas prašo situacijos nedramatizuoti

, Goda Čigiskaitė
Žmonės skundžiasi dėl prasto kelio, seniūnas prašo situacijos nedramatizuoti

Anot gyventojų, šis kelias tarsi tarka, dėl prasto greideriavimo žvyras išstumtas į pakeles, o viduryje vietomis telkšo balos.

Alytaus rajono Punios seniūnijos Strielčių ir aplinkinių kaimų kelias, anot gyventojų, labai prastos būklės.  Žmonės tvirtina, kad kelią greideriuoja nekvalifikuoti darbuotojai, mat žvyras sustumiamas į pakraščius, o viduryje telkšo balos, suvešėję krūmai drasko automobilius, vietomis dviem transporto priemonėms netgi sunku prasilenkti.
Į „Dainavos žodžio“ redakciją kreipęsis Strielčiuose gimęs ir dabar gyvenantis Rimantas Bautronis tvirtina praradęs kantrybę. „Greideriavimo kokybė labai prasta. Nesuprantu, ar tuos darbininkus kas nors tikrina. Padarė tarsi lovį, kuriame laikosi vanduo. Taip sugadintas kelias, kad jį reikia iš naujo žvyruoti, taisyti. Patikėkite, kai kur žmonės neapsikentę patys atsiveža žvyro ir užsitaiso duobes. Juk kasdien važinėjame. Mašinų nespėjam taisyti. Dabar greideriavo prieš pusantro mėnesio, tai, duok Dieve, kad prieš lapkričio 1 dieną praeitų. Kalbu drąsiai, nes jau neturiu kitos išeities. Kiti bijo kalbėti, tad aš visų vardu“, – sakė R. Bautronis.
Punios seniūnijos seniūnas Gintautas Laukaitis teigia, kad situacija dėl Strielčių kaimo kelio rimta, tačiau, anot seniūno, nereikia jos dramatizuoti. „Tie žmonės iš dalies teisūs, nes kelias ne pačios geriausios būklės. Jam reikalingas remontas. O dėl greideriavimo, tai tie darbai vykdomi kartą per mėnesį. Aš pats pravažiavau praėjusią savaitę seniūnijos kelius ir patikėkite, yra kur kas prastesnių. Jeigu greideriuotume per lietų, tai būtų darbas vienai dienai. Kitą savaitę prognozuoja stabilesnius orus, tad greideriavimas užsakytas, savivaldybė patvirtinusi ir tai įvyks“, – patikino seniūnas G. Laukaitis.
Gyventojai pyksta ir dėl apžėlusių pakelių. „Juk seniūnijoje yra viešuosius darbus dirbančių asmenų. Nereikia jiems leisti dykaduoniauti. Krūmai taip užžėlė, kad kartais dviem mašinoms nėra kaip prasilenkti. Patikėkite, situacija rimta, tikiuosi, kad mano žodžius išgirs seniūnas, gal ir meras. Juk rinkti ir parašai, tačiau negavome jokių atsakymų. Tik tokie migloti pažadai žodžiu, bet ne raštu“, – sakė R. Bautronis.
Tuo tarpu seniūnas G. Laukaitis patikino, kad kelio problema žinoma ir dar šiais metais problemiškiausios vietos bus taisomos. „Prašau visų kantrybės, suprasti ir oro sąlygas. Antradienį savivaldybėje kaip tik buvo pasitarimas ir kalbėjome apie Strielčių kelio problemas. Yra numatytas pažvyravimas. Taisysime pačias blogiausias vietas. O ateityje reikėtų kelio remonto. Visi tą žino, niekas neprieštarauja, kelias įtrauktas į remontuotinų sąrašą, kurį tvirtina taryba. Laukiam geresnės ekonominės padėties. Bet kelias ne sąrašo gale“, – kalbėjo seniūnas.  
Dėl želiančių krūmų seniūnas prašo ir pačių žmonių, kurių žemės ribojasi, išsivalyti. „Juk ir patys žmonės leidžia užželti krūmynams. Turime bendruomeniškai į viską žiūrėti, ne tik kaltinti. Už „Dzūkijos“ sodų yra ir miško atkarpa. Šaltuoju metų laiku derinsime su Miškų urėdija ir bandysime išvalyti pakeles, kad šakos nebraižytų gyventojų naujų automobilių šonų“, – sakė seniūnas.
Taip pat žmonės pateikė pastabą, kad važiuojant minėta kelio atkarpa niekur nesudėtos lentelės su kaimų pavadinimais. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)