Birželio 10 dieną Alovėje startavo Alytaus r. savivaldybės finansuojama etnokultūrinė vasaros stovykla ,,O jūs, vaikai, taip darykit, kaip senoliai darė“ (vadovės R. Miškauskienė, S. Kaminskienė). Jos tikslas – vykdant etnokultūrinę, pažintinę, meninę, kūrybinę veiklas bei puoselėjant etninę kultūrą, tautosaką, tautodailę perduoti liaudies išmintį vaikams. Vaikai kūrė stovyklos šūkius, taisykles, aptarė etnokultūrinės stovyklos vėliavos simbolius. Prisimenant, kad seniau vaikai piešė piešinius smėlyje, stovyklautojai taip pat išbandė piešimą spalvotu smėliu – kūrė eskizus ir gamino smėlio paveikslėlius. Punioje vaikai keliavo pažintiniu taku aplink piliakalnį, susipažino su piliakalnio istorija. Muziejuje vaikai susipažino su dzūkų sodyba, išmoko naujų dzūkiškų žodžių, pamatė senovinį mokyklos suolą, lentą bei sužinojo rašymo priemonių istoriją bei išbandė rašymą žąsies plunksna. Įdomi stovyklos diena – pažinties su senoviniais žaislais diena. Kalbėjome apie šiuolaikinius ir senovinius vaikų žaislus, aptarėme jų panašumus ir skirtumus. Alytaus miesto lėlių teatro ,,Aitvaras“ edukacijoje ,,Keičiu formą“ stovyklautojai susipažino su lėlių gamybos technikomis, išmoko pasigaminti eko lėlę iš antrinių žaliavų. Edukacijos kulminacija – pačių vaikų spektaklis su pasigamintomis lėlėmis ,,Raudonkepuraitė“.
Seniau mūsų protėviams gamta buvo vieninteliai namai, kurie ir maitino, ir globojo. Suvokdami, kad gamta yra neįkainojamas turtas, labai svarbu ją geriau pažinti, iš jos mokytis ir ją saugoti, vaikai lankėsi Metelių regioniniame parke, kur susipažino su spygliuočių, lapuočių miškų bei aukštapelkių augalais, gyvūnais ir svarbiausiais gamtos dėsniais, sužinojo, kokie paukščiai peri Metelių ežero pakrantėse. Pasivaikščiojus pažintiniu taku, vaikai pramogavo prie ežero.
Stovyklos metu kalbėjome apie mūsų senolių aplinkos bei namų puošimą augalais ir jų motyvais. Stovyklautojai lankėsi Druskininkų amatų centre ,,Menų kalvė“, kur pamatė gausybę gamtos turtų. Meno vadovė papasakojo, kaip renkami ir džiovinami augalai, kaip jie paruošiami darbui. Vaikai gamino žvakides – laisvos formos kompoziciją taip, kaip vaikams labiausiai patiko – fantazuojant ir išlaisvinant kūrybiškumą. Visos stovyklos metu vaikai atliko įvairias praktines kūrybines užduotis, žaidė liaudies žaidimus, ratelius. Stovykloje įgytas žinias, įgūdžius, patirtas emocijas stovyklautojai įprasmino knygelėje ,,Patirčių žemėlapis“. Džiaugiamės, kad stovykloje vaikai ne tik prasmingai pailsėjo, papramogavo, bet ir prisilietė bei giliau suprato meno, gamtos, tautosakos, tautodailės vertę.