Dainavos žodis

Pameistrystė – neatrasta galimybė įmonėms „užsiauginti“ specialistą

Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) informuoja – nuo 2024 m. rugpjūčio 20 d. prasidėjo naujas paraiškų teikimo etapas dalyvavimui jungtiniame projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“, kuris tęsis iki 2024 m. spalio 18 d.

Projektu siekiama, kad profesinio mokymo metu mokiniai ne tik įgytų bazines žinias, bet ir aukštesnes kompetencijas, darbo rinkos poreikius atitinkančius įgūdžius. Projekto tikslas – didinti profesinio mokymo patrauklumą bei jo gebėjimą atliepti šios dienos darbo rinkos poreikius, skatinant profesinio ugdymo įstaigų mokinius mokytis pameistrystės forma. Paraiškas teikti gali tik Lietuvoje veikiančios profesinio mokymo įstaigos.

Taigi kuo ypatinga toji pameistrystė? Pameistrystė – profesinio mokymo organizavimo būdas, kai profesijos mokomasi iškart darbo vietoje, ne mažiau nei 70 proc. laiko skiriant praktiniam mokymui, papildant jį 30 proc. su specialybe susijusios teorijos.

Nors pameistrystė Lietuvoje dar tik skinasi kelią į populiarumą, pastebima, jog besirenkančiųjų pameistrystę palaipsniui daugėja: remiantis Švietimo valdymo informacinėje sistemoje skelbiamais viešaisiais duomenimis, nuo 2018 m. iki 2023 m. pameistrystės forma profesinėse ugdymo įstaigose besimokančių mokinių dalis Lietuvoje nuo 11 proc. išaugo iki beveik 22 proc.

„Džiaugiamės, jog kasmet vis daugėja žmonių, besirenkančių pameistrystę. Ši profesinio ugdymo forma – puiki galimybė ne tik norintiems įgyti praktinių žinių, bet ir įmonėms bei profesinio ugdymo įstaigoms, kadangi užmezgami glaudūs partnerystės ryšiai, padedantys kokybiškai paruošti tiek esamus, tiek būsimus specialistus. Esu tikra, jog pameistrystė – tai kelias į tvaresnę ekonomiką mums visiems, užtikrinant trūkstamų darbo vietų užpildymą specialistais, kurių įgūdžiai atitinka šiandieninius darbo rinkos poreikius“, – komentuoja Sigita Sejavičienė, Europos socialinio fondo agentūros projektų komandos vadovė, pridurdama, jog ypatingai pameistrystėse laukiamos smulkaus ir vidutinio verslo įmonės – atsižvelgiant į projekto reikalavimus, 70 proc. pameistrysčių privaloma įgyvendinti smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse.

Projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ dalyvaujančiai įmonei visos išlaidos, susijusios su pameistrystės įgyvendinimu, padengiamos projekto lėšomis, įskaitant ir pameistrio atlyginimą, kuris turi būti ne mažesnis nei tuo metu Lietuvoje galiojantis minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA). Tai anaiptol ne vienintelė nauda įmonei – ilgametė pameistrysčių patirtis rodo, jog nemaža dalis pameistrių lieka dirbti įmonėje ir tampa lojaliais darbuotojais, taip prisidedant prie išlaidų, reikalingų naujų darbuotojų paieškai bei apmokymo procesui, sutaupymo.

Ar jau susidomėjote pameistryste? Jei taip, kviečiame įmones bendradarbiauti su profesinio ugdymo įstaigomis, o profesinio ugdymo įstaigas – teikti paraiškas pameistrystėms ne vėliau nei iki 2024 m. spalio 18 d. el. paštu pameistryste@esf.lt.

Detalesnę informaciją ir dokumentus pameistrystei, atliekamai smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse, galite rasti čia.

Detalesnę informaciją bei dokumentus pameistrystei, atliekamai didelėse įmonėse, galite rasti atsidarę šią nuorodą.

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: