Dainavos žodis

„Tarškutis“ puoselėja folklorą – surengė 10-ąją liaudiškos muzikos šventę

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ spalio pabaigoje Alytaus kultūros centre surengė 10-ąją jubiliejinę tarptautinę liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių šventę „Ne cik skripkos“.

Dovanojo daug dainų, šokių, liaudiškos muzikos garsų, pakvietė svečių iš Lietuvos bei kolektyvą iš Norvegijos. Keičiasi laikai, kartos, o „Tarškutis“ su vadovais Rima ir Leonidu Moisejenkais puoselėja lietuvišką folklorą, skleidžia gerą nuotaiką ir energiją!

„Tarškutis“ skaičiuoja 37-erius veiklos metus! Per tą laiką ansamblis koncertavo daugiau nei 1 tūkst. kartų Lietuvoje ir už jos ribų, dalyvavo įvairiuose folkloro festivaliuose. Pelnė ne vieną muzikinį apdovanojimą. O dainų švenčių nepraleidžia nuo 1994 metų!

„Tarškučio“ vadovė R. Moisejenkienė pažymėjo, kad liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių šventės buvo nuolat organizuojamos 2001–2008 metais. „Vėliau padarėme pertrauką. Praėjusiais metais vyko devintoji, o šiais metais dešimtoji šventė“, – sakė ansamblio vadovė. Į šventę kolektyvai ir dalyviai susirinko iš skirtingų Lietuvos regionų, atvyko svečių iš Norvegijos. „Jaučiamės puikiai. Ansamblis „Tarškutis“ gausus vaikų, muzikantų, šokėjų. Esame energingi, turime idėjų. Esame organizuoti“, – tęsė Rima.

Žiūrovų sentimentai

Kalbintos žiūrovės sakė, kad „Tarškutis“ joms labai patinka. „Kolektyvas vienija įvairaus amžiaus žmones, kurie yra pozityvūs, energingi, linksmi“, – sakė koncerto laukianti žiūrovė. Pasak kitos klausytojos, „Tarškučio“ muzika jai primena jaunystės dienas. Ji pastebi, kad dabartiniam jaunimui didesnės galimybės dalyvauti kolektyvų veikloje. O „Tarškučiui“ linki išlaikyti energiją ir dvasią, kuria pasižymi tik jie.

Vaikai ir šoka, ir groja

Ansamblio smuikininkė Marija groja, nes jai patinka lietuvių folkloras. Jaunasis ansamblio narys Tijus ir šoka, ir groja, taip pat mokosi groti būgnais. Berniukas neatmeta galimybės, kad savo ateitį sies su muzika. Birbynė, skrabalai ir kiti senoviniai instrumentai – juos įvaldę jaunieji muzikantai. Augustinas atviras: ansamblį lanko nuo 4 metų. Pradžioje tėvų verčiamas, tačiau per 8 metus atsirado ryšys su „Tarškučiu“, kuris dabar vaikui teikia džiaugsmo. Nojus prie kolektyvo prisijungė taip pat ne savo noru, bet vėliau pamilo kolektyvą, atsirado daug draugų, užmezgė gražų ryšį su ansamblio vadovais. Kipras skrabalais išmoko groti atėjęs į ansamblį. Jį išmokė vadovai Rima ir Leonidas. O Kamilė jau 11 metų groja smuiku „Tarškutyje“. Vaikai savo mylimiems vadovams linki sveikatos ir neblėstančios energijos, o ansambliui dar daug metų gyvuoti. Ir gyvuos! Nes planų kolektyvo vadovai turi: dalyvauti moksleivių dainų šventėje, pasiruošti ansamblio 40-mečio šventei ir t. t.

Svečiai iš Norvegijos

Tarptautinėje liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių šventėje „Ne cik skripkos“ pasirodė ir kvartetas iš Norvegijos, kurio narė yra Diana Moisejenkaitė, buvusi „Tarškučio“ dalyvė, vadovų R. ir L. Moisejenkų dukra. Kvartetas groja skandinavišką ir lietuvišką folklorą. Diana visiems linki puoselėti lietuvišką folklorą, ypač išėjusiems iš „Tarškučio“. Kvarteto narė iš Norvegijos Elin Marie Christensen pažymėjo, kad pirmą kartą svečiuojasi Lietuvoje. „Smagu pamatyti tautinius drabužius, išgirsti muziką“, – sakė ji.

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ vienija 130 šokėjų, muzikantų ir dainininkų. Ansamblis įkurtas 1987 m.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: