Prieš pusę amžiaus Miroslavo seniūnijoje, Pupasodžio kaime, įkurtas ir bėgančio laiko nuniokotas „Legendos parkas“ vėl atgims. Dešimtmečius lankytojus žavėjusį parką Alytaus rajono savivaldybė ketina atkurti įgyvendindama tarptautinį projektą.
Paskirtį būti turistų traukos centru, pasakojančiu į legendas sudėtą ir ąžuolo skulptūrose atgimusią tautos praeitį, gražiame Dzūkijos kaime „Legendos parkas“ jau seniai prarado, tačiau nepaisant to, šis parkas tebedomina lankytojus.
Maždaug 6 hektarus užimantis parkas kažkada turėjo sutvarkytą infrastruktūrą, išpuoselėtą aplinką, kurioje buvo pastatyta 13 ąžuolo skulptūrų, kurias sukūrė talentingas tautodailininkas Ipolitas Užkurnys. Visos skulptūros sukurtos vieno didžiausių lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės-Mickevičiaus surinktų ir sukurtų Dainavos šalies legendų motyvais.
„Legendos parke“ buvo įkurdinta narsusis Punios valdovas – kunigaikštis Margiris, jam draugiją palaikė Dainavą suvienyti siekęs kunigaikštis Šarūnas, amžinasis meilės trikampis – Perkūnas, Vaiva ir Straublys, savo mintyse paskendęs vaidila – Dainius su kanklėmis, išmintingasis skerdžius Lapinas, bobulė su Antanuku, pamaldus ir turtingas ūkininkas Kukis su skerdžiumi Gugiu, Gilšėje nugrimzdusi turtingo bajoro duktė su mylimuoju, kuris dėl meilės turtus susikrovė negarbingai.
Alytaus rajono savivaldybės merės Rasos Vitkauskienės teigimu, „Dainavos legendos“ parko skulptūros turi didelę reikšmę vietos bendruomenei, todėl svarbu rodyti deramą dėmesį liaudies kūrybai, ją puoselėti ir gaivinti, neleisti sunykti.
Savivaldybės iniciatyva buvo organizuotas susitikimas su Kultūros paveldo departamento Alytaus-Marijampolės teritorinio skyriaus atstovais, kuriame aptarti parko atkūrimo klausimai – kaip išsaugoti autentiškumą ir nepažeisti paveldosaugos reikalavimų. Svarstyta ir tinkamiausia vieta parko perkėlimui.
Kadangi parko atkūrimas yra mažos apimties projektas, o senajai vietai sutvarkyti reikia didelių investicijų, parko vieta bus keičiama. Svarstomos dvi vietos – Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos teritorija ir dailininko Antano Žmuidzinavičiaus sodybos-muziejaus teritorija.
Skulptūrų atnaujinimas vyks medžio drožybos plenero metu Jame skulptūras kurs 4 Lietuvos ir 4 Lenkijos skulptoriai.
Parką ketinama atkurti įgyvendinant Interreg VI-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kultūros tiltų kūrimas: Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas medžio drožybos ir liaudies meno srityse“.
Bendras projekto biudžetas – 145 tūkst. eurų. Alytaus rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų dalis – 85,5 tūkst. eurų, iš kurių: 68,4 tūkst. eurų yra Europos Sąjungos fondų lėšos, o likusi dalis, 17 tūkst. eurų, Alytaus rajono savivaldybės lėšos.
1986 metais parkas buvo paskelbtas valstybinės reikšmės gamtos paminklu. Buvęs didelis traukos objektas, mėgstama turistų lankymo, fotosesijų vieta „Legendos parkas“, bėgant metams, buvo vis mažiau prižiūrimas, kol tapo nepatrauklus. Prieš keliolika metų jį Alytaus turizmo informacijos centrui teko išbraukti iš lankytinų objektų sąrašo.