Dainavos žodis

Kovo 21 d. Dzūkijos nacionaliniame parke (DNP) buvo pradėta įgyvendinti kontroliuojamo miško paklotės deginimo gamtotvarkos priemonė, skirta žemyninių kopų atkūrimui.

Išsipildė didžiausias grybautojų troškimas: atšilus orams, pastebėti pirmieji grybai – bobausiai.

Jau šią vasarą Alytaus gyventojai ir miesto svečiai galės pasimėgauti atgimsiančia nauja poilsio zona – atkurtu istoriniu pliažu šalia didžiausios Lietuvos upės – Nemuno.

Alytaus rajone, Balnininkų kaime, gamtos apsuptyje ir išpuoselėtoje sodyboje gyvenanti žinoma sutuoktinių pora Stasys ir Irena Vanagai jau ragavo pirmosios šiais metais klevų sulos.

Alytaus miesto savivaldybė davė leidimą pašalinti blogos būklės medžius.

Per daugiau nei keturis dešimtmečius Lietuvoje šis sausis pats šilčiausias. Dėl šilto oro nesiliauja gamtos stebuklai. 

Nuo vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas. Jis tęsis tris mėnesius – iki balandžio 30 d.

Lietuvos botanikas, biomedicinos mokslų daktaras Mindaugas Lapelė perspėja, kad ši šilta žiema dar nereiškia, kad šaltų žiemų nebus, tačiau jos bus vis retesnės.

Alytaus rajone netikėtai atrastas Vangelonių piliakalnis.

Dar vienas rekordas ir pirmą kartą šiais metais peržengta simbolinė 10 °C kartelė. 🌞

Dzūkijos nacionaliniame parke esančio Stėgalių stumbryno antrajame aptvare gimė dar vienas stumbriukas. Beveik per dvejus metus tai jau ketvirtas šių girių galiūnų jauniklis, gimęs čia.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie stiprėjantį vėją ir link šalies artėjančią pūgą.

Žuvintas pirmosiomis žiemos dienomis tebegyvena rudens ritmu.

Ilgąjį savaitgalį sinoptikai Lietuvoje pranašauja audrą. Numatoma, kad stipriausias vėjas pūs penktadienį, o kritulių tikimasi sulaukti sekmadienio dieną.

Spalio mėnuo paslaptingai ramus, dosnus ir nenuspėjamai aikštingas.

Spalio 4-6 dienomis vyko tradiciniai Paukščių palydų renginiai daugelyje Lietuvos vietų, ne išimtis ir Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija. „EuroBirdwatch“ renginiai vyko Žuvinto biosferos rezervate, Metelių, Aukštadvario ir Vištyčio regioniniuose parkuose.

Nuo akmens prie akmens

Gražus ruduo, puikus metas leistis į kelionę ir patirti naujų įspūdžių. Alytaus turizmo informacijos centras siūlo keliauti Akmeniniu maršrutu, vingiuojančiu per Alytaus miestą ir rajoną.

66 baliniai vėžliukai, kuriuos tradicinio „vėžliakasio“ metu Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos ir Lietuvos zoologijos sodo specialistai iš nesaugių dėčių iškasė Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose, žiemą saugiai ir patogiai praleis zoologijos sode.

Nusistovėję šilti ir sausi orai rugsėjo viduryje palankus metas tradiciniam „vėžliakasiui“, kuris kasmet vyksta Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose.

Senolių ąžuolų paunksmėje visada tvyro ypatinga aura, tad kviečiame pasivaikščioti, apkabinti galingus medžius bei pasisemti iš jų stebuklingos jėgos

Daržininkų siaubas. Neišrankus maistui. Galintis sunaikinti visą derlių ir daryti ženklų neigiamą poveikį aplinkai. Kas?

Įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „NATURA 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“, Punios šilo teritorijoje atlikti tyrimai džiugina rezultatais.

Sodininkai džiaugiasi šiemet užderėjusiu gausesniu, geresnės kokybės derliumi ir stebisi ankstesniu nei įprastai sunokimu.

Vakar Druskininkuose sušilo net iki 30,8 °C.

Vyriausybė uždraudė gyventojams uogauti ir grybauti valstybės saugomose teritorijose – nacionalinių ir regioninių parkų rezervatuose, kurie nesiriboja su kaimais ar viensėdžiais.

Žuvinto biosferos rezervate gyvenimas virte verda – į svečius užsuko stumbras, stebimos rekordinės pilkųjų žąsų sankaupos prieš skrydį į šiltuosius kraštus, gausėja ir kitų migruojančių paukščių, o vietiniams gyventojams bus leidžiama pasirinkti spanguolių.

Kaipgi yra su tais grybais: auga jie mūsų miškuose ar ne?

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus specialistai informuoja, kad gyventojai ir įstaigos pavojingai kabančias nulaužtas šakas, nulūžusius, išvirtusius medžius gali pjauti ir tvarkyti patys.